Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen

V pátek 8.3.2019 oslavíme mezinárodní den žen. Tento den symbolizuje lásku, úctu a důvěru k něžnému pohlaví. Jak tento svátek vznikl? To a mnohem více se dozvíte v následujících řádcích.

Od minulosti po současnost

Historie mezinárodního dne žen je poměrně pestrá a dlouhá. První oslavy svátku sahají do USA do roku 1907, kdy se konal první mezinárodní sjezd žen. V České republice se první oslavy konaly o něco později, a to přesně v roce 1911. Největší oslavy svátku probíhaly v době socialismu. Oficiálním svátkem bylo MDŽ uznáno v roce 1975. Po roce 1989 oslavy MDŽ téměř zanikly. Svátek se znovu vrátil do našich kalendářů v roce 2004.

Dlouhou dobu nebylo jasné, který den bude oficiálně stanoven pro MDŽ. To se vyjasnilo až po 1. světové válce, kdy byl 8. březen stanoven mezinárodním dnem žen.

Od rudých karafiátů po růže a tulipány

Klasickým symbolem MDŽ byly rudé karafiáty. V minulosti probíhaly podnikové oslavy, kde byly ženy právě touto květinou obdarovávány. A nejen to! Oblíbené byly také bonboniéry, froté ručníky, perníková srdce a další. To už je ale minulostí. Červené karafiáty byly nahrazeny jinými květinami, zejména růžemi a tulipány.

Víte, jak potěšit ženy ve svém okolí?

Ačkoliv MDŽ nepatří v České republice k příliš oblíbeným svátkům, stále se najde řada mužů, kteří si na tento den potrpí. Pokud i vy patříte mezi tyto gentlemany, poradíme vám několik tipů, díky kterým budete v očích svých partnerek a blízkých žen panem „perfektním“.

  • Vzpomeňte si na všechny důležité ženy ve svém okolí. Ať už maminka, partnerka, kolegyně nebo jen dobrá kamarádka, každá z nich si zaslouží ocenění. Pošlete jim krátkou zprávu nebo jim zavolejte. Uvidíte, že vaše obliba u nich vzroste.
  • Nestyďte se projevit city. Projevte ženám svůj obdiv a vyjádřete, co pro vás dotyčná znamená. A to nejen v tento den. Mnoho z nás totiž zapomíná na to, jak jsou blízké osoby v našem životě důležité.
  • Překvapte ji. Ženy milují překvapení. Ale pozor, každá jsme jiná. Zatímco jedna žena ocení romantickou večeři při svíčkách, druhá vyrazí raději za kulturou. Jedno je ale jisté! Každá žena miluje květiny.

Věřte, že každá žena si bude vážit jakékoliv maličkosti, kterou pro ni vykonáte.

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také