Mysleli jste, že Feng Shui se týká pouze bydlení? Omyl, jedná se i o metodu hubnutí

Mysleli jste, že Feng Shui se týká pouze bydlení? Omyl, jedná se i o metodu hubnutí

Stále se snažíte shodit přebytečná kila, ale setkáváte se pouze s neúspěchem? Čtěte dále, poradíme Vám, jaká jídla jsou pro Vás ta pravá, abyste se dočkali vytoužené postavy.

Hubnutí podle Feng Shui

V dnešním článku si povíme něco o méně známém způsobu hubnutí, a to o Feng Shui, které je mezi lidmi známé spíše z hlediska bydlení. Toto prastaré učení se ale také zaměřuje na hubnutí, a to bez stresu a jakýchkoliv diet. Jak to ale tedy funguje? Celá metoda je postavena na datu narození, podle kterého se určí, který z pěti elementů jste právě vy. Feng Shui radí, jaké potraviny nás pozitivně ovlivňují a které potraviny na nás působí pravým opakem. V metodě hubnutí podle Feng Shui nejde o to, abychom zhubli co nejrychleji a co nejvíce kilo, ale jde o to, aby se z našeho života odstranily veškeré energetické blokace, které mají za příčinu zpomalení metabolismu a následného hubnutí. Nejedná se o běžnou dietu, kterou držíte například měsíc, jde o změnu životního stylu, jehož výsledkem je posilování vlastní energie a těla. Feng Shui hlásí, že pokud jsme sami se sebou spokojení a jsme-li pozitivně naladěni, pak jsou z našeho života téměř odstraněny stresové situace, které obvykle vedou k přejídání, následnému hubnutí a vše končí známým jojo efektem. Učení je postaveno na pěti elementech tvořících opěrné body, a to dřevo, oheň, země, kov a vody.

Slovní spojení Feng Shui ve staré Číne znamenalo udržování v rovnováze vítr (feng) a vodu (shui). Dnes je tímto slovním spojením označováno čínské učení, které se zabývá vztahem člověka s vlastním životním prostorem v čase. Feng Shui se snaží o harmonii a rovnováhu a umožnění nerušeného plynutí energie zvané čchi.

Nejprve si zjistěte, jaký element je vám přiřazen

Element

Rok narození

Dřevo

1964

1965

1974

1975

1984

1985

1994

1995

Oheň

1966

1967

1976

1977

1986

1987

1996

1997

Země

1968

1969

1978

1979

1988

1989

1998

1999

Kov

1970

1971

1980

1981

1990

1991

2000

2001

Voda

1972

1973

1982

1983

1992

1993

2002

2003

 

Svůj element již znáte, tak se pojďme podívat na to, jak podle něj hubnout.

Dřevo

Element dřeva mají lidé, kteří jsou kreativní, kamarádští a sympatičtí.

Zaměřte se zejména na kyselé chutě a na potraviny zelené barvy. Jezte zejména kyselé citrusové plody, zelenou zeleninu, luštěniny, kysané zelí, kachní maso, celozrnné výrobky, pokrmy ochucené octem, sýry a bylinky, jako například řeřicha. Pijte dostatek ovocných a zeleninových šťáv a zakysaných nápojů. Vyhněte se konzumaci tučného masa, sladkostí, ostrých jídel a alkoholu.

Oheň

Lidé s elementem oheň jsou prudké vznětlivé povahy, jsou aktivní a neustále v pohybu.

Vybírejte si potraviny červené barvy, jako například červenou čočku, papriku, hrozny, řepu, třešně, z masa si vybírejte libové zejména kuřecí a krůtí, konzumujte čerstvé sýry a jogurty, nevyhýbejte se ostřejším bylinkám, jako například kurkuma, chilli, kari a další. Pijte dostatek zeleného čaje. Vyhněte se zejména zmrzlině a jiným sladkostem, nepijte kávu a červené víno.

Země

Tito lidé jsou opravdoví labužníci, jídlo si opravdu vychutnávají. Jejich povaha je klidná.

Lidé s tímto elementem mají sklon k pomalejšímu metabolismu a zadržování vody. Je-li vaším elementem právě země, pak vyhledávejte potraviny, jako brambory, dýně, papriku, mrkev, sušené ovoce, med, hovězí maso, vývary, vejce a mléčné výrobky. Pijte kravské mléko a zeleninové a ovocné čerstvé šťávy. Vyhněte se sladkostem a čokoládě. Nezapomínejte snídat!

Voda

Lidé s elementem voda často pociťují úzkostlivé stavy a vyčerpání. Povaha je uzavřená.

Dopřejte si dostatek ryb a mořských plodů a nevyhýbejte se ani mořským řasám. Další vhodné potraviny jsou luštěniny, vepřové maso, zelenina a ovoce, čerstvé sýry a bylinky. Pijte ovocné šťávy a teplé zelené čaje. Vyhněte se nadměrné konzumaci slaného pečiva, sladkého a alkoholu.

Kov

Tento element se vyznačuje cílevědomostí, houževnatostí a pevnou vůlí.

Vašimi potraviny jsou česnek, cibule, pórek, plísňové sýry, zvěřina a králičí maso, ovoce a zelenina, křen, luštěniny, celozrnná rýže a další. Pijte zázvorové výluhy a čaje. Nemusíte se zcela vyhýbat alkoholu. Nekonzumujte nadměrné množství mléčných výrobků a bílého cukru.

Pár slov na závěr

Vyzkoušením hubnutí podle Feng Shui nejen shodíte přebytečné kilogramy, ale navíc se budete cítit mnohem lépe nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Budete plni energie a uděláte také něco pro své zdraví, což je v dnešní uspěchané době velmi důležité. Nejde pouze o to, abychom dobře vypadali, ale zejména o to, abychom se dobře cítili a vyvarovali se chorobám a nemocem. Feng Shui vede naše tělo k tomu, aby podle svých parametrů dostalo to, co potřebuje. Pamatujte, to, co jíte, významně ovlivňuje vaši psychiku. 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
93%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také