Reportáž z Megatestu 2017

Reportáž z Megatestu 2017

Jsou akce, na které jdete jen tak, z okamžitého nápadu. A pak jsou akce, na které se rok těšíte a trnete, aby vám do účasti nevnesla invenci nějaká vyšší síla. Megatest kolečkových bruslí a koloběžek, který už devátým rokem rokem (potřetí v Brně) pořádá SportObchod.cz, patří právě k těm druhým. Očekávaným a vyhlíženým. Povedla se?

Jsou akce, na které jdete jen tak, z okamžitého nápadu. A pak jsou akce, na které se rok těšíte a trnete, aby vám do účasti nevnesla invenci nějaká vyšší síla.

Megatest kolečkových bruslí a koloběžek, který už devátým rokem rokem (potřetí v Brně) pořádá SportObchod.cz, patří právě k těm druhým. Očekávaným a vyhlíženým. Povedla se?

Jaký byl letošní ročník, co nás překvapilo?

Boží. Nic.
Perfektní atmosféra, poskládaná z vychytaných detailů. Sporťáci museli na přípravách dřít jako blázni.

“Ste super, akcia perfektná ako vždy. O rok sa vidíme znova. Pozdrav z Nitry.” (Michal)

A měli pro koho. Na akci se rok od roku sjíždí zblízka i zdaleka stále víc lidí. Před dvěma lety se jich do testování zapojilo téměř sedm stovek, loni protáčelo kola i kolečka 850 bruslařů a milovníků koloběžek. A letos? Ve dvou podlažích veletržního pavilónu kroužilo v sobotu 22. dubna 2017 víc než 1100 testovacích jezdců.


O co jste přišli, když jste nepřišli

Hlavně o to testování. O možnost jen tak, výměnou za poznatky v hodnotícím dotazníku, vyzkoušet všechno, co vás láká. Projet se na bruslích, o jejichž koupi člověka nenapadne uvažovat kvůli ceně, velikosti koleček nebo typu. Vyzkoušet si všechny ty prapodivné modely a novinky, které občas vídáte venku na projížďce.Zaujaly vás někdy brusle na Nordic skating, rychlobrusle nebo quady se dvěma páry koleček vedle sebe a zajímalo vás, jaké je na nich svezení? Na Megatestu v pavilónu B na Brněnském výstavišti bylo možné všechno. My jsme si třeba potvrdili, že zatímco na Nordic skating budeme venku dál jen obdivně zírat, trekové se po obkroužení několika koleček kolem pavilonu staly ještě větším pokušením.

V jakém věku se dá vlastně bruslit?

Není to nebezpečné? Pohled na přítomné dokázal, že vlastně v každém. Mrňousové v helmách, obalení chrániči, se proplétali mezi šedesátníky. Maminky na bruslích ladně zatáčely s kočárky nebo cyklovozítky, zapůjčenými od jednoho z partnerů akce.

“Zasahovali jsme minimálně ‒ jedné paní jsme dali náplast na škrábanec, nějakému klučinovi jsme pomohli na nohy, když nevybral zatáčku. Bruslaři jsou ukáznění a dost ohleduplní, to můžeme potvrdit i z normální praxe. Nezahrávají si, většina jich opravdu používá ochranné doplňky a chrániče, neblbnou mezi auty. Jo, jakoby si ten sport víc užívali.
Jasně, ve vyšším věku musí být opatrnější na klouby a nepřetěžovat se, ale ono fakt hodně záleží na tom, jak se člověk před sportováním rozhýbe a hlavně jak si nastaví hlavu.” podělil se s námi o své zkušenosti jeden ze zdravotníků, kteří byli ten den na výstavišti pro případ potřeby.

Královna koloběžka

Ti, kdo se na jízdu s malými kolečky necítili, mohli o patro výš řádit na koloběžkách. Silničních, trekových, s velkými nebo ještě většími koly, sedátky i bez nich. A ty nej-nej-nej koloběžky na blogu Sportobchodu poutavě popsala Bára na kolobce.

“Zdravíme z Ostravy, super akce, plán byl zůstat do oběda, v 17.30 se nám nechtělo odcházet.” (Jana)


Slalom, salto a super skok přes dívky na dece

O zábavu se staral maskot akce, Lev Alex. Nejmenším “netestařům” se věnovala dětská školka Elánek. Adrenalinovou smršť předvedli přítomným borci z přerovského Freestyle skating klubu a přítomným, zvlášť dívkám na dece, přes které kluci skákali, se tajil dech.


Na závěr jedna soutěžní otázka

Kolik dívek najednou dokázali kluci přeskočit?

  1. 3

  2. 5

  3. 6

Jestli jste jim tleskali, pak odpověď znáte a máte velkou šanci dostat se mezi tři vylosované výherce, které odměníme. Jestli ne, tipněte si a napište nám taky. Na vaše odpovědi čekáme na adrese soutez@g21-vitality.cz  :-)Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také