TIP: Jak zvládnout předvánoční přípravy i nápor práce ve zdraví a s lehkou hlavou

TIP: Jak zvládnout předvánoční přípravy i nápor práce ve zdraví a s lehkou hlavou

Nejnáročnější roční období je tu. Podzimní chřipky a nachlazení, předvánoční přípravy a shánění dárků a pracovní stresy z uzávěrek a dotahování úkolů před koncem roku. Je toho hodně i na člověka se super fyzičkou, natož když chcete věnovat ještě nějaký čas své rodině, dětem, partnerovi a v neposlední řadě i sami sobě.

Jak to všechno zvládnout ve zdraví a v pohodě? 

1. Udělejte maximum pro svůj organismus. Posilněte jej vitamíny a zdravými látkami v čisté podobě.
Česnekové smoothie sice zní trochu dramaticky, ale dejte mu šanci. Zázraky neumí, vrásky nesmaže a šedinám barvu nevrátí, ale vašemu zdraví prospěje spolehlivě. 1 stroužek česneku, 2 jablka, hrst, listového salátu, 1 zralý banán, třtinový cukr nebo agávový sirup na doslazení, voda. Ve výkonném mixéru vám z těchto surovin vznikne za pár sekund výborný přírodní drink. 

2. Vyhněte se kupovaným posilovačům a energy drinkům, které vás sice krátkodobě “nakopnou”, ale v delším horizontu zdraví nijak neprospívají. Na relax, na posilněnou i na chuť a pro dobrou náladu si připravte čokoládové smoothie. Do mixéru vložte 2 zralé banány, 1 hrstku kakaových bobů, 1 lžičku kokosového oleje, 1 větší nebo 2 menší jablka, agávový sirup na doslazení, vodu. Při upíjení se nebojte položit si nohy na stůl, zasloužíte si chvíli pohody. 

3. Připravte si vlastní, zdravé nápoje na posilnění. Žádná chemie, jen čistá přírodní energie ve sklenici. Nejenže vám budou chutnat, ale když při nedostatku času nestíháte ani svačinu, poslouží vám i jako zdroj energie. Při vhodně zvolených a nakombinovaných surovinách se navíc nemusíte obávat ani o linii. Namixujte si zdravé a chutné smoothie ze 2 hrnků mražených malin, ¼ čerstvého ananasu, 2 lžic goji, vody podle potřeby a datlového nebo agávového sirupu na doslazení potěší všechny smysly. 

Užijte si krásný podzim!

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také