Zatočte s přicházející chřipkovou epidemií

Zatočte s přicházející chřipkovou epidemií

Chřipková sezóna je opět v plném proudu. Také patříte mezi osoby, které ulehnou jako první? Tekoucí nos, kašel a nepříjemná bolest v krku. To je jen zlomek toho, co s sebou chřipka přináší. Jak se jí bránit a jak jí předejít? To se dozvíte v následujících řádcích.

Na každém rohu na vás vyskakují zprávy o tom, jak se blíží chřipková epidemie a vy začínáte pomalu plašit? V lékárně nakupujete vitamíny, zavíráte se doma a nepřijímáte návštěvy? Tak tomu je konec. Poradíme vám, co dělat, abyste byli vůči chřipkám imunní. Zapomeňte na drahé léky a vitamíny, jde to totiž i jinak!

Jak chřipce předejít?

Základ úspěchu je tvořen především jídelníčkem, jehož správné složení významně přispívá k rozvoji obranyschopnosti. Pokud vaše strava neobsahuje některé důležité vitamíny a minerální látky, funkce imunitního systému se snižuje, a naopak náchylnost k infekcím rapidně stoupá. Důležitý je zejména přísun čerstvého ovoce a zeleniny. Vsaďte na citrusové plody, ananas, jablka, kysané zelí a listovou zeleninu. Dopřejte si čas od času vitamínovou bombu v podobě odšťavněné listové zeleniny, špenátu, citrónu a zázvoru. Pokud zdravou stravu doplníte častým pobytem na čerstvém vzduchu a pravidelným spánkem, dodáte tělu energii a s případnou chřipkou se vyrovnáte mnohem rychleji.

Jak s chřipkou bojovat?

Pokud vás přeci jen chřipka navštíví a vy se jí chcete co nejrychleji zbavit, pamatujte na přísun tekutin a zdravých potravin. Na nohy vás postaví silný vývar! Zelenina v polévce vám dodá potřebné vitamíny a maso bílkoviny, které jsou důležité pro rychlé zotavení. Vsaďte na populární smoothie nápoje, které obsahují vše důležité od vitamínů, přes minerální látky až po zdravé tuky. Vyzkoušejte také mixování ve vakuu. Díky vakuu bude vaše smoothie jemnější, krémovější a bez nežádoucích bublinek.

Jak podpořit oslabené tělo po odeznění chřipky?

Chřipky jste se zbavili, ale vaše tělo je stále oslabené? V tuto chvíli je důležité vsadit na doplnění energie pomocí správných sacharidů a tuků. Do jídelníčku zařaďte čerstvé ovoce, zejména banány, ovesné vločky, celozrnné a zakysané produkty, brambory, luštěniny, tučné mořské ryby, obilné klíčky a ořechy. Kromě toho se dopujte také potravinami s vysokým obsahem hořčíku, vlákniny a draslíku. Nejen, že se brzy budete cítit lépe, ale navíc se pomocí této kombinace zbavíte špatné nálady a stresu.

Smoothie pro podporu imunity

Ingredience:

  • 1 malá řepa
  • 1 mrkev
  • 2 cm kořene zázvoru
  • 1 lžička chia semínek
  • 1 lžíce goji
  • 2 dcl vody

Postup:

Řepu, zázvor a mrkev očistěte a nakrájejte na menší kousky, které vložte do nádoby mixéru. Přidejte zbylé ingredience a rozmixujte dohladka. Podávejte ihned po přípravě.

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také