Zbavte se zimní únavy jednou provždy

Zbavte se zimní únavy jednou provždy

Jste unavení a nic vás nebaví? Do práce chodíte jako bez života? Jste zoufalí a nevíte, jak se znovu probudit k životu? Pravděpodobně k vám zavítala zimní únava. Jak se jí zbavit? Lehké to nebude, ale s malou pomocí to zvládnete.

Kompenzujte si nedostatek slunečních paprsků vitamínem D

Určitě sami víte, že sluneční záření je nejvýznamnějším zdrojem vitamínu D. Vitamín D je velmi důležitý nejen pro správné fungování lidského organismu, ale také pro dobrou náladu. V zimě se nám ho ale nedostává tolik, jako v létě, a je proto třeba jej tělu dodávat z jiného zdroje. Do jídelníčku proto zařaďte tučné mořské ryby, listovou zeleninu, játra, vajíčka a mléčné výrobky.

Pohyb a odpočinek

Říkáte si, že jsme se zbláznili? S únavou a ještě sportovat? Věřte, že právě pohyb vám pomůže. Ten totiž dodává tělu energii a pocit štěstí. Zajděte si proto na procházku na čerstvém vzduchu nebo se krátce proběhněte. Ale nezapomeňte si po tomto výkonu také odpočinout. Nejen pohyb je totiž důležitý. Právě odpočinek hraje důležitou roli pro správnou regeneraci. Chvíli si lehněte, pusťte si příjemnou hudbu nebo si zajděte na romantickou večeři s partnerem. Čas od času si prostě dovolte zpomalit a relaxovat.

Změňte jídelníček

Právě složení našeho jídelníčku ovlivňuje to, jak se cítíme. Vysaďte smažená jídla, potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru, sladké nápoje, uzeniny a snažte se vyhýbat potravinám obsahujícím lepek. Do jídelníčku zařaďte čerstvou zeleninu a ovoce, oříšky, semínka, ryby, luštěniny, celozrnné potraviny a naklíčené obilniny.

Pitný režim

 A už jsme opět u vody. Ano, právě přísun tekutin je velmi důležitý pro boj s únavou. Položte sami sobě otázku, kolik tekutin denně vypijete? Jednu sklenici? Dvě sklenice? To je opravdu málo! Napusťte si proto lahev s vodou, ze které průběžně upíjejte po celý den. Uvidíte, že se vám vaše tělo brzy odmění.

Vitamíny a minerální látky

Pokud se cítíte často unaveni, mohou vašemu tělu chybět některé důležité vitamíny a minerální látky. S únavou zatočíte pomocí vitamínu B, vitamínu A a vitamínu C. Z minerálních látek vám pomůže hořčík a železo. Vyzkoušet můžete také medicinální houby, jako například Reishi. Bylinky vám také pomohou, a to zejména ženšen, vitánie a heřmánek.

Detoxikační dny

Jednou za čas vyzkoušejte také pročišťovací den, během kterého pijte pouze čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Nejen, že se vaše tělo dokonale pročistí, ale navíc se budete cítit skvěle a plni energie.

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také