Pálí, ale také chutná a léčí

Pálí, ale také chutná a léčí

Roste všude a často se stává nevítaným návštěvníkem nejednoho zahradníka. Nedá se jí téměř zbavit. Ale proč se jí zbavovat, když se její účinky dají velmi dobře využít. Řeč je o kopřivě.

Blahodárné účinky na zdraví? Na jedné ruce nespočítáte!

Kopřiva a léčivé účinky

Přesně tak, kopřiva má snad stovky léčivých účinků. Podívejme se na ty nejdůležitější.

  • Kopřiva pomáhá s očistou organismu. Jedním z účinků kopřivy na lidské zdraví je její schopnost čistit organismus od škodlivých toxinů a jiných usazenin v těle.

  • Jste unavení? Možná vám chybí železo! A tím je kopřiva přímo nabitá. Při pravidelném užívání čaje z kopřiv se zanedlouho budete cítit svěží a plní energie.

  • Nachlazení? Tak s tím se už netrapte. I s nachlazením vám kopřiva pomůže. Podporuje totiž přirozenou obranyschopnost organismu a ten se pak snáze vyrovná s viry a bakteriemi.

  • Trápí vás průjem? Pro kopřivu žádný problém. Kopřiva totiž upravuje stolici a pomáhá s pravidelným vyprazdňováním.

  • A tím rozhodně nekončíme! Kopřiva dále pomáhá odolávat stresu a fyzickému vypětí, tlumí potíže s alergiemi, čistí krev, bojuje se zánětem močových cest a v neposlední řadě pomáhá při onemocnění jater, ledvin a žlučníku.

Trápí vás kosmetické problémy? Pozvěte si na pomoc kopřivu!

Kopřiva a využití v kosmetice

  • Jak už jsme psali výše, kopřiva má nejen blahodárné účinky na lidské zdraví, ale také si poradí s některými kosmetickými problémy.

  • Trápí vás řídké vlasy a lámající se nehty? Nezoufejte a vyzkoušejte kopřivu. Ta nejen podporuje růst vlasů, ale také zlepšuje jejich kvalitu. A posiluje nejen vlasy! Dokáže si poradit také s lámajícími se nehty.

  • Akné? Už nikdy více! Kopřiva totiž skvěle pomáhá s kožními problémy. Trápí vás akné, vyrážka nebo zánět? S tím vším si kopřiva poradí.

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také