3 kroky k tomu, abyste se nemusela oblékat jako skříň

3 kroky k tomu, abyste se nemusela oblékat jako skříň

“Nemám co na sebe.” “Dvojdílný plavky? Nikdy, vypadám jako špekáček.” “Krátkou sukni? No neblbni, jsem tlustá.” Každý rok je to stejné. V zimě se pod svetry leccos schová, v létě je to horší. Trápí vás podobné otázky? Existují dvě řešení.

Přizpůsobit oblečení postavě

Zdá se to snadné. V obtaženém tričku se necítím, koupím si tedy XXL v dobré víře, že skryje bříško i boky zároveň.

Realita?

Z ženskosti nezbylo téměř nic a líčením to nedoženete. Ve velkém triku nepůsobíte štíhleji, spíš naopak. Nevadí, dám si černou, protože černá zeštíhluje!

Ne, ne a ještě jednou ne.

V letním slunečném dni, kdy teploty dosáhnou třicítek, se jen dvakrát tolik potíte.

Volné tuniky jsou sice lepším řešením, pokud si připlatíte za vzdušnější a kvalitnější materiál. Ale siluetu nezmění a jestli vám sluníčko posvítí do zad a na chodníku před sebou pozorujete svůj stín, celkový dojem je nakonec stejně jen “skříňoidní”.

Opticky si můžete trochu pomoci zahozením pohodlných balerínek a přidat si pár centimetrů sandálky na podpatku. Jestli vás ale trápí bolavé nebo otékající kotníky, vrátíte se večer domů unavenější a otrávenější.

Pojďme se raději podívat na řešení druhé.

Přizpůsobit postavu oblečení

Žluté tílko s lehkými pláťáky, bílé vzdušné šaty z takzvané “fáčoviny”, halenka z průsvitné krajky nebo kytičkový potisk na lehoučkém šifonu. Zasněně si prohlížíte výkladní skříně a pak smutně zamíříte pryč?

Ne, zastavte se. Máte před sebou 3 kroky.

1. krok - rozhodnutí a motivace

Jestliže za vaší postavou nestojí nějaké zdravotní problémy, ale jen láska k dobrému jídlu a odpor k plýtvání s potravinami, je změna postavy čistě na vašem rozhodnutí. Ano, krásná jste i s pár kily navíc, ale každodenní postávání před skříní a nepohodlí černých hábitů je přeci jen dost omezující.

Chcete alespoň trochu zhubnout? Kupte si jednu z věcí, po které toužíte ve velikosti o dvě čísla menší. Elastické džíny, sexy nátělník nebo šaty nad kolena. A máme motivaci :-)

2. krok - hubněte s plným žaludkem

Ale nebojte se, žádné drastické diety, žádné hladovění. Hubnout se dá i s plným žaludkem, dokonce s pocitem přejezení. Nevěříte?

Nastavte si na mobilu pět upozornění na každý den. Jedno na snídani, druhé na svačinu, další na oběd, druhou svačinu a večeři. Pravidelnost je základ, zabraňte tělu v ukládání tuků na “horší časy” a dejte mu jistotu pravidelného přísunu jídla. Odmění vás. Prvních pár dní dokonce pocitem neustálého přecpání, ale vytrvejte.

Že v pracovním shonu nemáte čas svačit, nedejbože dokonce dvakrát denně? Hrst oříšků v kapse, banán nebo krabička se sušeným ovocem či zeleninovými chipsy vaši výmluvu hravě popřou. Posnídat můžete smoothie, plné energie a vitamínů, večeři doplňte šťávou, bohatou na vlákninu.

Vedlejší efekty? Ano, jsou. Poděkuje vám nejen vaše silueta, ale taky žaludek a střeva. A rozjásaná/rozjasněná pleť.

3. krok - přidejte pohyb

Neděste se, neženeme vás hned na poskakování při aerobiku ani do honiček se srnkami po lesních cestách.

Začněte zlehka, tak, aby vám to bylo příjemné. Protažení, chůze, cvičení doma. Postupně si najděte svůj styl a preferujte to, co vám sedí. Pro někoho je běhání super, pro někoho naopak náročné na klouby.

Fajn, zkuste kolečkové brusle. Že na nich jezdit neumíte? Paráda, pak je to ještě lepší. Máváním rukama ve snaze udržet balanc procvičíte všechny svalové skupiny a adrenalin vaše spalování kalorií ještě umocní :-) )

Kolo nebo jóga, pool dance nebo dřepy v obýváku se zátěží v podobě dvoulitrové petky s vodou. Cest je spousta a my se jim budeme v dalších článcích věnovat podrobněji.

TIP: Člověk je tvor odkládací. Proto se ze začátku na společném pohybu domlouvejte s kamarádkou nebo přítelem. Vyjížďka na kole se hůř odkládá, když na vás před domem někdo čeká ;-)

 

Příště: Jídelníček a a pohybové začátky, sledujte nás, ať vám nic neuteče


Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
95%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také