Agáta Hanychová: Nejsem líná se kvůli jídlu probudit

Agáta Hanychová: Nejsem líná se kvůli jídlu probudit

Jak to, že nestárne a je i po dvou dětech štíhlá a plná energie? My jsme nad tajemstvím Agáty Hanychové – logicky, vzhledem k tomu, čím se zabýváme – dumali tak dlouho, až jsme to nevydrželi a zeptali se jí. Přečtěte si rozhovor o jídle, o přibírání i o hubnutí, o sportu, o rodině i o sušení potravin.

Dobrý den, Agáto. Chtěla jsem se k tomu dostat nějakou oklikou, ale nedá mi to – čím se udržujete v takové formě? 

(Smích) Díky. Taky si o mě myslíte, že se v ničem nekrotím a můžu být vděčná nějakým genům, že? 

Tak přiznávám, že mi to blesklo hlavou. Působíte jako živel a když se podívám na vaši maminku, která je taková drobná až subtilní…

No a vidíte, je to přesně naopak. Já i máma s váhou celej život bojujeme. Pořád se musíme hlídat a krotit, jsme na sebe strašně tvrdé. Takže ať máme v genech cokoliv, štíhlá postava to, bohužel, není. 

Takže diety a počítání kalorií? 

To funguje jen krátkodobě a do určitého věku. Jasně, kdysi stačilo den dva nejíst a váha spadla, ale po pětatřicítce už to neplatí. Musím se hýbat, takže fakt makám, a to dost tvrdě. Naštěstí je teď už po karanténě, takže zas můžu chodit na tréninky. 

Tréninky? 

Ano, box, thai-box a občas si zahraju tenis. Box a thai box mi ale sedí nejvíc. Je to makačka, vždycky se mi strašně nechce, ale nakonec si to užívám. Jen nad sebou potřebuju bič, sama bych se nedonutila makat tak, jak mě dokážou přimět trenérky. 

Chlapy zásadně neposlouchám!

Ne trenéři, ale trenérky?

Já s trenérem cvičit nemůžu, zásadně chlapy neposlouchám (smích). A navíc si je do druhýho tréninku omotám kolem prstu, takže to pak nefunguje. Cvičím se dvěma báječnýma ženskýma – trénuje mě Věrka Cechlová-Pospíšilová (bronzová medailistka v hodu diskem na OH 2004 v Aténách, pozn. red.) a Eva Líšková (česká boxerka a kickboxerka, mistryně Evropy ve full-kontaktu, pozn. red.). Jsou skvělé, fakt! Dávají mi zabrat, dostanou ze mě maximum. 

A protože jsem fakt co se diet týče zkusila už všechno včetně hladovění, dokázala jsem si sama na sobě, že k udržení postavy je prostě nutná kombinace dobrého jídla, hodně zeleniny a sport. Při každém těhotenství jsem nabrala 25 kg…

To je dost…

...no právě. Já si to období vždycky užívala, co se jídla týkalo, bez omezování. Ale do tří měsíců po porodu už jsem byla zas na své váze, právě díky těm tréninkům u Věrky Cechlové. 

Agátiny zdravé tipy

A když jsme u těch dětí – dospělý člověk si logicky zdůvodní, proč jíst zdravě, dávat si zeleninu. Ale jak se vám daří dostávat vitamíny do dětí? 

S Miou to naštěstí řešit nemusím, ta zeleninu i ovoce miluje a jí to opravdu ve velkém. Kryšpín to moc nemusí a sám od sebe sní jen okurku nebo meloun. Ale nenutím jej, nechci mu to zošklivět. 

Tak třeba si zamiluje sušené zeleninové chipsy (Agáta suší na sušičce G21 Breezer).

Jestli na něj zbydou (smích). Ne, vážně, já na nich fakt ujíždím. Měla jsem nějakou starší malou sušičku potravin a sušívala jsem, ale byla malá a fakt už starší model. 

Teď mám tu vaši, G21 Vitality Breezer, a ta je úžasná! Jak jsem strašně mlsná a pořád bych do sebe něco cpala, tak se láduju zeleninovými chipsy. Ty můžu ve velkém, teď jsem sušila rajčata a jsou super. Co se mi na té vaší sušičce opravdu hodně líbí, že se tak snadno čistí. Žádné velké drhnutí, jsem s ní opravdu moc spokojená. 


A co máte úplně nejraději? 

Sušenou cibuli. No vážně. Nakrájenou na plátky, posolenou, to je něco úžasnýho. Teď jsem se ještě vrhla na odšťavňování (G21 Gracioso, pozn. red.) a například šťáva z řapíkatého celeru, ředkviček a ledového salátu je vynikající. 

Jsme rádi, že jste spokojená. Ale přece jen, fakt jsou vaše nejoblíbenější jídla sušená cibule a celerový drink? 

Tak to, bohužel, ne (smích). Nejoblíbenější, fakt úplně nejlepší jídlo co znám, je chleba, slanina a máslo. Toho bych se ujedla, ale nemůžu, takže je to pro mě vzácnost. A třeba na Vánoce, když se lidi těší na cukroví, já si dám sváteční chleba se slaninou. 

Aspoň že s těmi zeleninovými chipsy se nemusím krotit, dávám si je i v noci. 

Nepomohlo by hlad zaspat? Mně se to osvědčilo, hlad přichází po desáté, proto usínám dřív...

To je hezký, ale já nejsem líná se kvůli jídlu probudit. Ani vstát z postele (smích). 

Takže zeleninový chipsy to jistí, chápu. Agáto, díky moc za rozhovor, bavila jsem se. A tu sušenou cibuli určitě vyzkouším. 

Pochutnáte si :-)

Dejte tip přátelům
Autor receptu
Líbil se vám recept?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také