Chladivé osvěžení

Chladivé osvěžení

Když vás přepadne chuť na ledovou tříšť, nanuk, či zmrzlinu, nemusíte vytáhnout paty z domu. Doma máte určitě všechny ingredience, které potřebujete na jejich domácí výrobu. Stačí opravdu málo a nekonečné množství kombinací zaručí, že svoje ratolesti i přátele pokaždé zchladíte jinou dobrotou. Je to tak jednoduché.

Ledová tříšť

Ledová tříšť

Led, ovoce a výkonný mixér. Nic víc nepotřebujete. 

Ovoce nakrájejte na menší kousky a spolu s ledem rozmixujte ve výkonném mixéru na jemnou konzistenci. Hotovo! Můžete ochutit medem, citronovou šťávou či zázvorem. Dochucujte podle zvoleného ovoce a své chuti. Přelejte do sklenic, vložte brčko a usrkávejte ledovou tříšť bez éček a umělých barviv.

Tip: Vzniklou směsí můžete naplnit formičky na nanuky a zamrazit.  

Domácí nanuky

Borůvkové nanuky

Co by to bylo za léto bez zmrzliny a nanuků? Poctivou mraženou pochoutku si připravíte doma i bez zmrzlinovače. Jestli máte odšťavňovač s homogenizačním nástavcem, zkuste banánovo-oříškovou podle receptu z našeho magazínu. Na borůvkové nanuky si vystačíte s mixérem.

  • 400 g borůvky 

  • 400 g bílý jogurt řeckého typu

  • 50 ml smetana ke šlehání

  • sladidlo 

Smetanu vyšlehejte a smíchejte jí s bílým jogurtem. Borůvky (mohou být mražené), rozmixujte a spojte s jogurtem. Podle potřeby přidejte sladidlo, naplňte formičky a šup do mrazáku.

Dejte tip přátelům
Autor receptu
Líbil se vám recept?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také