Co jste možná nevědeli o pekanových ořeších

Co jste možná nevědeli o pekanových ořeších

To, že mají pekanové ořechy více antioxidantů než kterékoliv jiné ořechy, určitě víte. Řadí se mezi 15 potravin s nejvyšší úrovní antioxidantů. Jsou také zdrojem vitamínů a minerálů, jako je mangan, draslík, vápník, železo, hořčík, zinek a selen. Ale následujících 5 věcí vás asi překvapí

Pekanové ořechy mohou zlepšit váš milostný život – pokud tělo nemá dostatek zinku, může mít potíže s produkcí testosteronu. Pekanové ořechy poskytují téměř 10 procent doporučené denní hodnoty zinku. Zapomeňte na ústřice a nasypte si do dlaní hrst pekanových ořechů! :-)

Pekanové ořechy se dostaly na Měsíc, a to dokonce dvakrát! Vzali je tam astronauti při dvou vesmírných misích Apollo. Mimochodem, víte, že kdybyste cestu na měsíc chtěli pekanovými ořechy olemovat, potřebovali byste jich víc než 10 miliard?

V době občanské války Sever proti Jihu byly pečené skořápky pekanového ořechu běžnou náhražkou kávy.

Pekanové ořechy vlastně vůbec nejsou ořechy, ale peckovice – podobně jako broskev nebo švestka.

Prvním člověkem, který v roce 1846 narouboval pekanové stromy, byl Antoine, otrok z Louisiany. Po mezinárodní výstavě Centennial (1876) se jeho objev rozšířil a umožnil vznik komerčního pěstování a využití pekanového dřeva i plodů tak, jak je známe dnes.

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také