Cvičit se dá všude, dokonce i v autě! Nevěříte?

Cvičit se dá všude, dokonce i v autě! Nevěříte?

Jste stále na cestách a nemáte čas na cvičení? Vždyť cvičit se dá i v autě! Nevěříte?

Nemám čas. Jsem unavený. Jsem neustále na cestách a nemám čas cvičit. Nebaví mě to… Ano, stále ty samé výmluvy! My vám dneska ale ukážeme, že i přes pracovní vytížení a dlouhé pracovní cesty autem, lze něco udělat pro své zdraví. Cesta za vysněnou postavou je sice trnitá, ale věřte, že i pravidelné protažení v autě pomáhá. Navíc uděláte něco pro své zdraví. A to se vyplatí.

Začněme od začátku!

Co je nejdůležitější při cestě autem? Přeci správné sezení! Většina dnešních aut má nastavitelný volant. Nastavte jej výš a přisuňte k sobě. Je to i z důvodu bezpečnosti, neboť je důležité, aby do airbagu v případě nehody padala hlava, ne hrudník. Sedačku si nastavte tak, abyste měli lehounce pokrčené ruce a nohy. V neposlední řadě je důležité také správné nastavení opěrky hlavy. Horní hrana opěrky musí být zároveň s nebo nad temenem hlavy.

Jdeme na to…

Jednoduché a nenápadné cviky v autě jsou velmi účinné. Jsou zaměřené tak, aby ulevily nejvíce namáhaným místům na těle, které při delších cestách bolí téměř každého řidiče. Během několika málo sekund tak zrelaxujete například krční páteř, kyčle nebo zápěstí. Ale jak na to? Na cestách vás pravděpodobně čekají krátké pauzy, například čekání na semaforu, v koloně, zastávka na odpočívadle a podobně. V těchto chvílích je právě ten správný čas na jednoduché protažení.

Čekání na semaforu

Máte pouze kratičkou pauzu a trápí vás bolest krční páteře a ztuhlý krk? Jednoduchým kroužením hlavy na obě strany jej zaručeně uvolníte. Máte-li prostorný vůz, použijte ruce, kterými hlavu jemně tlačte dopředu a dozadu, doleva a doprava. Trápí vás bolest hýžďového svalstva, nebo jej prostě chcete jen posílit? Není nic jednoduššího, než jejich zatínání a opětovné povolování. Bolestem zad ulevíte vytáčením trupu do stran. Nezapomeňte se však pořádně narovnat. I během jízdy pamatujte, že rovný sed je velice důležitý! Cítíte se, jako by vaše nohy byly ze dřeva? Pak je ten správný čas na jejich protažení. Kroužením chodidla v kotníku jim zaručeně ulevíte. A když to nepomáhá? Pak je čas na delší pauzu a protažení vestoje!

Pauza na kávu

Během delší cesty si určitě uděláte pauzu, během které můžete protáhnout celé tělo. Krátká rozcvička vám dodá energii a uvolní ztuhlé svalstvo pro další pokračování v jízdě. Zadní stranu stehen protáhnete jednoduchým rozkročením nohou a hlubokým předklonem. Snažte se špičkami prstů přiblížit co nejvíce k zemi. Přední stranu stehen protáhnete výpady. Stoupněte si na zem a jednou nohou vykročte dopředu, přičemž se kolenem téměř dotkněte země. Nohy střídejte. Lýtka protáhnete tak, že si budete střídavě stoupat na špičky a paty. Dále ztuhlá záda a krk. Nohy rozkročte do šíře ramen, předkloňte se a kružte trupem nejprve na jednu stranu, poté na druhou. Tímto jednoduchým cvikem rychle a efektivně uvolníte ztuhlá záda. Krk uvolníte opět krouživými pohyby a úklony hlavy na obě strany. Nezapomínejte také na ruce a ramena. Ztuhlá ramena uvolníte tak, že upažíte a budete kroužit rukama. Dělejte poctivé veliké kruhy! A nakonec zápěstí. Opět krouživé pohyby, které můžete provádět také kdykoliv během jízdy.

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také