Hubnutí podle krevních skupin - D'Adamova dieta

Hubnutí podle krevních skupin - D'Adamova dieta

Americký lékař Peter D´Adamo objevil, že na počátku měli všichni lidé krevní skupinu 0. Podle toho jak se lidstvo vyvíjelo, utvářely se krevní skupiny podle toho kde lidé žili a co jedli. Ukážeme vám, jak optimalizovat svojí váhu podle toho, co je pro vaší krevní skupinu přirozené a co jí prospívá.

Zhubněte trvale díky zdravé stravě podle krevních skupin

Stále se snažíte zhubnout, ale metody, které jste vyzkoušely, nikam nevedly? Ano, existuje mnoho způsobů a mnoho cest, jak zhubnout, ale která je ta pravá pro vás? Nejlépe taková, která nepovede k nechtěnému jojo efektu, ale existuje vůbec taková? Rádi bychom vám představili jednu z metod, jak trvale zhubnout, a tou je konzumace potravin dle krevních skupin.

Kde se tato dieta vzala?

Tato metoda hubnutí byla vynalezena americkým lékařem Peterem D´Adamo, který hlásal, že od počátku měli lidé stejnou krevní skupinu 0 a další krevní skupiny vznikly podle toho, kde lidé žili a jaké potraviny konzumovali. Dieta tedy vychází z toho, že každá krevní skupina má odlišnou snášenlivost různých potravin. Lékař stanovil, které potraviny jsou vhodné a které jsou nevhodné pro danou krevní skupinu. Stále hovoříme o dietě, ale není to pouze krátkodobá záležitost, je to spíše chápáno jako postupná změna životního stylu.

Spojitost mezi krevními skupinami a dietou

Krevní skupiny obsahují genetické informace o stravování našich předků i přes to, že nás dělí mnoho let. Krevní skupiny jsou hlavním klíčem k imunitnímu systému a jsou kontrolory nad viry, bakteriemi a infekcemi, které nás ohrožují. Dieta podle krevních skupin je založena na tom, že každá z nich snáší jiné potraviny. Dieta představuje zejména obnovení genetických rytmů a hubnutí je jedním z vedlejších účinků. Obezita je jednou z nejstarších nemocí, se kterou je nutné bojovat a to zejména ze zdravotního hlediska. Dieta podle krevních skupin neslouží primárně ke ztrátě hmotnosti, ale pro zlepšení výkonnosti a upevnění zdraví.

Vhodné potraviny dle krevních skupin

Krevní skupina 0

Krevní skupina 0 je považována za nejstarší skupinu, která vznikla před 40 000 lety. Skupina je označována jako lovecká a lidé s touto krevní skupinou jsou označováni jako potomci lovců, jejichž hlavní potravou bylo zejména maso, které jsou schopni lépe strávit nežli lidé s jinými krevními skupinami. Další vhodné potraviny jsou brokolice, špenát, zelí, játra, ryby a plody moře. Pokud je vaše krevní skupina 0, pak byste měli omezit příjem tuků a to zejména maso, uzeniny, obiloviny, květák, čočku, fazole a mléčné výrobky.

Ze sportů jsou pro vás vhodná zejména aerobní cvičení a sporty se silovou zátěží, jako jsou aerobic, běh nebo posilování.

Patříte do skupiny, která je náchylnější na nemoci trávicího traktu, močové kameny, nemoci krve a krevního oběhu.

Potraviny podporující váhový přírůstek u krevní skupiny 0: lepek, kukuřice, fazole, kapusta, květák

Potraviny podporující váhový úbytek u krevní skupiny 0: mořské řasy, sůl, játra, červené maso, kapusta, brokolice

 

Lidé s krevní skupinou A

Krevní skupina A vznikla před 25 000 až 15 000 lety. Lidé mající tuto krevní skupiny byli zemědělci a první vegetariáni. Lidé s touto krevní skupinou preferují spíše rostlinnou stravou a je pro ně tedy vhodná spíše vegetariánská strava bohatá na ovoce a zeleninu. Pokud máte tuto krevní skupinu, pak je pro vás vhodná konzumace zejména luštěnin, sojových výrobků, ovoce, zeleniny a kvalitních olejů. Měli byste se vyhnout přílišné konzumaci mléka a mléčných výrobků, masa, fazolí a pšenice.

Co se sportů týče, jsou pro vás vhodná různá dechová cvičení, jóga a meditace.

Jste ohroženi zejména vysokým cholesterolem a poruchami trávicího traktu.

Potraviny podporující váhový přírůstek u krevní skupiny A: maso, mléčné výrobky, fazole, pšenice

Potraviny podporující váhový úbytek u krevní skupiny A: rostlinné oleje, zelenina, ananas

Krevní skupina B

Krevní skupina B vznikla před 15 000 až 10 000 lety. Skupina se označuje jako kočovná a lidé jako kočovníci, jejichž trávení je tak odolné, že mohou konzumovat různé druhy potravin. Pokud máte tuto krevní skupinu, pak je pro vás vhodná zejména konzumace masa, jater, listové zeleniny, mléčných výrobků, zeleniny a vajec, naopak se vyhněte především konzumaci bílého pečiva, pohanky, čočky a ořechů.

Ze sportů jsou pro vás vhodné tenis a cyklistika.

Jste ohroženi zejména diabetem a onemocněním štítné žlázy.

Potraviny podporující váhový přírůstek u krevní skupiny B: kukuřice, čočka, arašídy, pohanka, sezamová semínka

Potraviny podporující váhový úbytek u krevní skupiny B: zelená zelenina, maso, vejce, játra

Krevní skupina AB

Krevní skupina AB se označuje jako nejmladší skupina, která vznikla před 1500 až 1200 lety. Lidem s touto krevní skupinou nejvíce vyhovuje vyvážená strava, která by se měla skládat zejména ze sojových produktů, zeleniny, ryb, vajíček, mořských plodů, tofu a bílého masa, naopak by měla být omezena konzumace červeného masa, fazolí, pohanky, kukuřice, oříšků, sezamových semínek a bílého pečiva.

Mezi vhodné sporty pro lidi s touto krevní skupinou patří kombinace fyzické námahy s relaxací.

Mezi ohrožující nemoci pak spadají vysoký cholesterol a potíže se zažíváním.

Potraviny podporující váhový přírůstek u krevní skupiny AB: červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka

Potraviny podporující váhový úbytek u krevní skupiny AB: tofu, mořské řasy, ananas, zelená zelenina, mléčné produkty

Jak to celé vidí výživoví specialisté a odborníci?

Sami výživoví specialisté uznali značné přínosy na lidské zdraví, avšak říkají, že lidé by tuto metody neměli brát pouze jako cestu ke zhubnutí, ale spíše si vzít ponaučení, jaké potraviny by měli do svého jídelníčku zařadit. Říkají, že není dobré vysadit veškeré potraviny, které jsou lidskému organismu prospěšné a řídit se pouze potravinami doporučenými. Tato metoda hubnutí je velmi oblíbená především z toho důvodu, že dokáže pomoci v boji s mnoha zdravotními problémy a může vést ke značnému úbytku váhy. 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také