<Zpět nae-shop
Recepty
Sport a fitness
Zdravý životní styl
Rady a tipy
Produkty G21 Vitality
  • Kategorie
  • Výrobci

Jak vybrat tyčový mixér? Co musí mít a co je dobré vědět

Orientace v mixérech není snadná. Nejprve se musíte rozhodnout mezi mixérem stolním nebo tyčovým, někdy také nazývaným ponorný mixér. O tom, jak a proč vybrat stolní mixér, jsme už psali. Výhody mixérů tyčových probereme teď.

 

Tyčové mixéry jsou velmi praktické při běžném denním použití. Držíte je v ruce, jsou skladné a nenáročné na přípravu sklizení i ovládání. Nabídka je ale velmi široká, proto je dobré vybírat podle nejdůležitějších kritérií.

Poměr ceny a výkonu

Převážná většina tyčových mixérů má výkon 500 až 750 W. Takový přístroj vám rozmixuje uvařenou zeleninu do omáčky či polévky, rozmělní dětský příkrm nebo našlehá lehké těsto či kaši. Pro náročnější věci s ním ale počítat nemůžete. Zaměřte se na tyčové neboli ponorné mixéry, které mají výkon od 800 W a vyšší a při rozhodování se řiďte dalším kritériem.

Provedení a materiál

Lehoučké plastové mixéry za málo peněz mohou být lákavé, ale zvažte to. Plast nemá takovou odolnost, jako celokovové tělo, které podstatně zvyšuje i životnost tyčového mixéru. Při dobrém provedení a promyšlené ergonomii držení se nemusíte bát ani o něco vyšší hmotnosti mixéru.

Není mixování jako mixování

Vývoj jde kupředu, proto jsou některé skutečně dobré tyčové mixéry vybaveny i technologií 3D Quatro Blade. Její výhoda spočívá v posazení speciálně broušených nožů tak, že sekají ve 4 rovinách najednou.  V jednom okamžiku pracují pod různými úhly tak, že dokážou mnohem efektivněji, důkladněji a rychleji rozmělnit veškeré vložené suroviny.

Otáčky a jejich regulace

Pokud má tyčový mixér možnost regulace otáček a tlačítko pro tuto regulaci umístěno tak, že je snadno dosažitelné při držení, máte vyhráno. Můžete začínat s mixováním na nižších otáčkách, při kterých se suroviny částečně rozmělní a postupně otáčky přidávat, až získáte výsledek v podobě jemné, sametově hladké konzistence.

Příslušenství a schopnosti

S bohatým příslušenstvím už se schopnosti mixéru zvyšují. Získáváte nejen pomocníka pro mixování, ale i pro míchání, hnětení nebo šlehání. Proto se vždy podívejte, co je v ceně ponorného mixéru a vyberte si mixér s nástavci. Krom mixovacího často využijete i šlehací metlu nebo nástavec na pyré. Velkou výhodou jsou také přidané nádoby z kvalitního materiálu nebo stojan, do kterého kompletní výbavu uložíte a budete ji mít vždy při ruce.

FoodProcesor a jeho výhody

Zvažujete koupi mixéru s Food Procesorem? Neváhejte. Schopnosti vašeho tyčového mixéru se díky němu rozšíří i o strouhání, sekání nebo krájení plátků i kostiček.

Tip na skvělou vychytávku

Chcete ušetřit peníze a rozšířit schopnosti svého tyčového mixéru? Kupte tyčový mixér s možností přidání smoothie makeru. Jde o nástavec na přípravu smoothie, o který někteří výrobci obohatili nabídku svých produktů. Se smoothie makerem připravíte snadno a rychle báječné a zdravé smoothie.

Shrnutí

Výkon, snadná regulace otáček, materiál a příslušenství jsou hlavní kritéria pro výběr tyčového neboli ponorného mixéru. Při správné volbě získáte neocenitelného pomocníka pro přípravu vařených i pečených pokrmů nebo studených salátů i zdravých nápojeů.