Jak začít se sportováním?

Jak začít se sportováním?

Jste jedním z těch, kteří si neustále říkají, že začnou cvičit, ale zatím se nedaří? Poradíme vám, jak se do toho konečně pustit.

Jak začít se sportováním?

Taky si každý rok dáváte předsevzetí, že začnete cvičit? A najednou uplyne půlrok, ale vy jste se do toho zatím nepustili? Ano, všichni víme, že pohybová aktivita je důležitá v každém věku. Ale jak se přimět ke změně svých zvyků?

Sport se netýká pouze pěkného vzhledu postavy, ale je důležitý zejména pro naše zdraví, a slouží také jako prevence mnohých onemocnění. Ano, je dokázáno, že pravidelná pohybová aktivita snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a v neposlední řadě obezity. A proč se do toho nepustit naplno? Vždyť sportem docílíte navíc mladistvého vzhledu, dobré nálady a také větší energie a chuti do života. Věřte, že těch pár minut dřiny denně za to opravdu stojí.

Víte, co se skrývá za slovním spojením „fyzická aktivita“?

Fyzickou aktivitou rozumíme činnost, která pomáhá ke zlepšení kondice a je to také činnost, která přispívá ke zlepšení zdravotní stránky. Jako fyzickou aktivitu můžeme brát každodenní činnosti, které běžně vykonáváme. Patří sem například uklízení, vaření, chůze, práce na zahradě a podobně. Dalšími fyzickými aktivitami jsou rekreační činnosti, mezi které řadíme procházky, tanec, běh a jiné. Poslední fyzickou aktivitou je sport, kterému se aktivně věnujeme.

Jak si na sport zvyknout?

Nejdůležitějším pravidlem je, nepřeceňovat své síly a dávat si takové cíle, které jsme schopni zvládnout. Sport není o tom, abychom za týden byli schopni uběhnout dvacet kilometrů. Velmi důležitá je motivace. Stanovte si body, kterých chcete dosáhnout. Říkejte si, že vaše tělo bude pevné, zvládnete vyjít schody bez zadýchání, že budete lépe spát a podobně. Začínejte vždy s méně náročnými sporty, dbejte na stav svého zdraví a tělesnou hmotnost. Vybírejte si z druhů sportů, ke kterým máte blízko, a které vás baví. Nemá cenu, nutit se do něčeho, co nemáte v oblibě. Začátky nebudou jednoduché, ale věřte, že až uvidíte první výsledky, dostaví se chuť to nevzdat.


Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také