Je venku ošklivo? Nevadí, máme pro vás tipy, jak zabavit děti doma!

Je venku ošklivo? Nevadí, máme pro vás tipy, jak zabavit děti doma!

Venku mrzne až praští a vy vymýšlíte zábavu pro své znuděné děti? Výlety už máte za sebou a další tipy na zábavu nepřicházejí? Nezoufejte! Máme pro vás několik činností, které zabaví nejen vaše děti, ale pobavíte se i vy.

Když je venku zima a prší nebo sněží, je velmi těžké zabavit malé děti. Vy si zábavu najdete snadno, ale vaše děti vyžadují pozornost a zábavu, a vám pomalu docházejí nápady. Nechcete, aby volný čas trávily přilepené k televizi nebo počítači? Vyzkoušejte několik tipů, díky kterým se vaše děti přestanou kousat nudou.

  • Hra s písmenky

Navrhněte hru na písmenka. Vymyslete písmenko, na které by měly začínat věci nacházející se v domácnosti. Například „M“. Určete místo, kde se budou věci shromažďovat. Miska, mléko, máslo, míč,… A čekejte, kolik věcí vaše děti vymyslí a nashromáždí.

  • Bunkr

Určitě i vy si rádi zavzpomínáte na dětská léta, kdy jste si sami nebo s rodiči stavěli schovávačky. Nechte proto i vy své děti projevit kreativitu a postavit si bunkr. Využijte materiál, který vám domov nabízí. Hodit se budou deky, polštáře, molitany, ale i ubrusy a židle. Nechejte je poté v bunkru lenošit a odpočívat.

  • Modelujte

Děti milují modelínu. Vyrobte si proto svou vlastní modelínu v pohodlí domova. A co k tomu budete potřebovat? Mouku, vodu a olej! Smíchejte půl kila hladké mouky s vodou a dvěma lžícemi rostlinného oleje. Důkladně promíchejte a vyválejte hladké těsto, se kterým poté pracujte jako s modelínou.

  • Cestujte

Další aktivitu, kterou děti milují, je cestování. A to nejen autem! Naplánujte jim krátký výlet vlakem nebo autobusem. Vyrazit můžete například do zoo nebo jen do sousedního města do cukrárny. Nezapomeňte ale na zdravou svačinku, kterou vaše děti během jízdy zaručeně ocení.

  • Omalovánky

Jsou vaše děti kreativní? Navrhněte jim, ať si nakreslí vlastní omalovánky. Bude jim k tomu stačit tlustý černý fix nebo pastelka. Fantazii se meze nekladou. Malovat mohou postavičky z oblíbených pohádek nebo představy o tom, co by chtěly podniknout o letních prázdninách. Navzájem si pak mohou omalovánky vyměnit se sourozencem a vybarvit.

  • Tancujte

Děti milují hudbu a tanec. Pusťte jim oblíbené písničky a zatancujte si. Spojíte tak příjemné s užitečným. Nejen, že se zabavíte, ale navíc uděláte něco i pro své zdraví.

Chcete zabavit větší děti? Vyzkoušejte několik zaručených receptů, které můžete připravit nejen sami, ale i s nimi. Uvidíte, že budou nadšené!

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také