Kdekoliv a kdykoliv: Začínáme cvičit s TRX

Kdekoliv a kdykoliv: Začínáme cvičit s TRX

Nemáte čas nebo možnost chodit do fitka? Nechcete vystavovat na odiv své fyzické nedostatky před cizími lidmi, kteří už cvičí delší dobu a připadají vám svojí formou na míle daleko? Zkuste TRX!

Co je to TRX?

TRX je jednoduchá cvičební pomůcka, s níž snadno dosáhnete svých cílů. Jsou to závěsné popruhy, které snadno zavěsíte do kotvy nebo háků umístěných na stropě nebo přivřete do dveří s připojenou dveřní kotvou.  Bez nežádoucí pozornosti okolí nebo vysoké investice, v klidu domova a v čase, který vám vyhovuje. Nemusíte zařizovat prostory na cvičení, vyklízet sklep ani získávat místo stěhováním nábytku v obývacím pokoji.

Na velikosti nezáleží

Díky flexibilním možnostem uchycení a nastavitelné délce popruhů nezáleží na tom, jak velký je váš byt, kancelář nebo hotelový pokoj. Nemusíte se bát ani montáže závěsného zařízení. Při zavěšení do dveří s pomocí dveřní kotvy nebudete potřebovat vrtačku, šrouby ani žádné jiné nářadí.

Jak na to?

Upevnění popruhů je velmi snadné. Kotvu, kterou tvoří polstrovaný blok na popruhu zakončeném smyčkou, přivřete do bytelných dveří. Do smyčky zacvakněte karabinu s popruhy a začněte cvičit!

Obtížnost cvičení si určujete sami způsobem postoje. Čím větší úhel předklonu/záklonu, tím větší vahou zatížíte horní část trupu a paže. Volbou úchopu nadhmatem či podhmatem nebo kladivovým úchopem pak určujete, na kterou část svalů na rukou se chcete zaměřit při posilování.

Na zahradě, v parku i na dovolené

Nechce se vám trávit čas zavření doma, když je venku krásné počasí? Sbalte popruhy do přibaleného saku nebo igelitky, kterou najdete doma a vyrazte do parku, na workoutové hřiště nebo kam vás napadne. Pokud se chystáte na dovolenou, přibalte TRX s sebou. Nebojte se, nezabere téměř žádné místo v zavazadle.

S pomocí provlékací kotvy utvořte smyčku kolem nejbližší silné větve stromu nebo trubky od prolézačky na dětském hřišti a během minuty jste připravení to rozjet.

Příště: Začínáme - základní cviky s TRX

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také