Muži mužům: Co jedí pánové v létě nejraději?

Muži mužům: Co jedí pánové v létě nejraději?

Léto je tu. Horka jsou tu. Chuť na jídlo tak nějak sama mizí a když člověk přeci jen dostane hlad, utopí jej ve zmrzlině nebo zalije pivem. Jenže zas, mezi námi, po třech pivech a dvou kopečcích zmrzliny k obědu se ty pracovní výkony odvádějí dost špatně, co si budem... :-) Proto jsme oslovili muže v okolí a sestavili žebříček jídel, která muži v létě jedí nejraději.

My čekali jsme maso a zatím přišel nok

No vážně. Mysleli jsme, že nejčastěji zazní maso v jakékoliv podobě, proto nás pánové hodně překvapili svou láskou k ovocným knedlíkům. Jahodové knedlíky s tvarohem nebo tvarohové noky s jahodovou omáčkou jsou oblíbenou letní dobrotou nejen u dětí.

Zeleninu ano, ale…

Jeden z téměř padesátky oslovených zmínil zeleninu v souvislosti s grilováním, ale hned doplnil, že na gril mu tu papriku pořád cpe žena. On by ji (papriku, ne ženu) raději syrovou. Zelenina se v odpovědích objevovala docela často, ale vždy jen ve formě zeleninového salátu. Samotný, šopský nebo Caesar. Maso included.

Co mezi pány oblíbenými letními jídly překvapivě vůbec nezaznělo?

Krom dvakrát zmíněné zmrzliny a jahodových knedlíků muži nezmínili žádné sladké jídlo. Několikrát padlo smoothie, ale vždy ve variantách salát/špenát nebo banán/brokolice. Ač by si člověk tak nějak myslel, že třeba dobrý gulášek z kližky nebo svíčková s domácím knedlíkem potěší muže celoročně, tato jídla ani jeden z oslovených nezmínil.

Jaká je tedy pánská TOP 10?  

  1. Steak na grilu s čerstvou zeleninou (téměř 40 % odpovědí)

  2. Zeleninový salát s kuřecím masem, Caesar salát

  3. Tvarohové noky s jahodovou omáčkou nebo jahodové knedlíky s tvarohem

  4. Grilovaná ryba s čerstvou zeleninou (nejčastěji zazněl pstruh nebo candát)

  5. Žebra na grilu

  6. Smoothie (nejčastěji zelené)

  7. Hermelín na grilu

  8. “Kýbl” zmrzliny

  9. Krůtí steak, zeleninový salát

  10. Studený obložený talíř (uzenina, vejce, zelenina)

Co z toho plyne? Muži mají hodně rádi grilování. Grilované maso, grilované sýry, grilované ryby. Muži mají (trochu překvapivě) rádi i zeleninu. Ale čersvou víc než tepelně upravenou ;-) A muži se nevyhýbají ani sladkostem, takže o základ letního jídelníčku bychom měli postaráno. 

Co v horkých dnech nejvíc chutná vám? 

Dejte tip přátelům
Autor receptu
Líbil se vám recept?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také