Pěstujeme bylinky ve skleníku

Pěstujeme bylinky ve skleníku

Věděli jste, že bylinky můžete pěstovat nejen na záhonech a parapetech, ale také ve skleníku? Jaké druhy se v něm dají pěstovat a jak o ně pečovat? To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

Čerstvé bylinky jsou nejen chutné, ale především zdravé. Vypěstovat si je můžete doma v kuchyni, na balkóně, ale také ve skleníku. Jdeme na to.

Jaké druhy bylinek můžete pěstovat ve skleníku?

Téměř všechny! Ano, opravdu, ve skleníku je možné vypěstovat celou řadu známých i méně známých bylinek. Mezi ty nejčastěji pěstované bylinky ve skleníku patří kopr, bazalka, oregano, šafrán, pažitka, meduňka, heřmánek, medvědí česnek, máta, kmín, heřmánek, saturejka, zázvor, majoránka, měsíček a mnoho dalších. A co mají tyto bylinky společného? Všem vyhovuje slunné a teplé místo. A to jim skleník rozhodně zajistí!

Zalévání a hnojení bylinek

Jako každá rostlina, i bylinka má ráda pravidelnou zálivku a přísun živin. Je proto velmi důležité zajistit bylinkám ve skleníku přísun vody. Pamatujte, bylinky mají nejraději odstátou vodu nejlépe takové teploty, jako je uvnitř skleníku. A také nezapomeňte na kvalitní hnojiva, která bylinkám zajistí důležité živiny a minerály.

Ideální substrát pro pěstování bylinek? Hlinito-písčitý!

Bylinkám se nejlépe daří v hlinito-písčitém substrátu. Ten můžete nejen zakoupit v zahradnictví, ale také si ho jednoduše vyrobíte sami doma. A co k tomu budete potřebovat? Rašelinu a písek. A to přesně v poměru 3:1.

Těchto chyb se vyvarujte!

Bylinky nerostou. Žloutnu listy. Uhnívají kořínky. Zahrádkáři se při pěstování bylinek dopouštějí mnoha chyb a my vám přinášíme přehled těch nejčastějších.  

·         Bylinky potřebují pravidelnou zálivku. Bez vody bylinky žloutnou a usychají.

·         Pozor na přelití. Zalévejte pravidelně, ale nepřelévejte! Pokud byste zalévali příliš mnoho, mohlo by dojít k uhnívání kořínků

·         Bylinky jsou choulostivé na tmu. Potřebují slunné místo s přívodem čerstvého vzduchu.

·         Pozor na nevhodný substrát. Jak už jsme psali výše, bylinkám se nejlépe daří v rašelině s obsahem jemných kamínků.

·         Bylinky jsou náročné na teplotu. Nevystavujte je proto průvanu a teplotním výkyvům.

·         Bylinky nemají rády plevel. Je tedy důležité jej pravidelně ze skleníku odstraňovat.


Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také