Pojďme spolu grilovat!

Pojďme spolu grilovat!

I když počasí ještě stále není typicky letní, na grilování už se hezké chvíle najdou. Dnes pro vás proto máme jednu speciální pozvánku.

Určitě už víte, že krom oblíbené značky kuchyňských doplňků, potřeb a spotřebičů G21 Vitality jsme výrobci řady G21 pro zahradu. V sortimentu G21 jsou nejen zahradní domky, skleníky nebo šikovné žebříky a kolečka, ale také grily. A právě na pořízení grilu je nejvyšší čas. 

Koupi grilu neodkládejte, pravá chvíle je právě teď

Při výběru grilu si dejte pozor na 3 věci

Nabídka grilů na trhu je bohatá, takže se na první pohled zdá, že vybrat ten správný bude rychlé. Ale rozdíly u jednotlivých modelů mohou být velké – jak v provedení a kvalitě, tak i ve vybavení nebo funkcích a v neposlední řadě i v ceně. Podívejte se, nač se při výběru grilu zaměřit a proč je výhodné koupit gril přímo od výrobce.


1. Jak vybrat gril podle paliva

Výhody plynových grilů

  • rychlé rozpálení grilu bez zdlouhavých příprav

  • čisté grilování, žádný popel

  • snadná regulace teploty

  • pohodlí při obsluze

Plynový gril G21 Florida BBQ Premium line, 7 hořáků + zdarma redukční ventil

Velmi oblíbené jsou plynové grily od české značky G21. Jejich nerezové provedení, stabilní konstrukce a promyšlené řešení dokazuje, že výrobce myslel opravdu na maximální komfort a pohodlí uživatelů. 

Plynové grily G21 jsou vybaveny dostatkem odkládacích ploch, samozřejmostí je piezoelektrické zapalování nebo chytrý systém Flame Tamer, který zabraňuje odkapávání tuku z grilovaných specialit na hořáky. 

Ve víku plynových grilů G21 je vestavěný teploměr, grily mají i boční hořáky pro vaření, smažení, dušení nebo ohřev pokrmů. Nové prémiové modely jsou navíc vybaveny InfraRed hořákem s rychlejším zahřátím a vyšší výhřevností než mají klasické spodní hořáky. Díky tomu se opékané maso rychleji „zatáhne” a vytvoří ochrannou křupavou kůrku, takže všechna šťáva zůstane uvnitř a maso se nevysušuje. Všechny plynové grily G21 mají zdarma prodlouženou záruku 2 + 2 roky.

Výhody grilů na dřevěné uhlí

  • nižší pořizovací cena

  • využití ke grilování, pečení i k uzení

  • nezaměnitelná chuť i vůně grilovaných pokrmů

Gril G21 Colorado BBQ

Grily na dřevěné uhlí jsou klasika. Ocení je skuteční milovníci grilování – s grily na dřevěné uhlí můžete rozlišit i ty nejjemnější nuance vůně a chuti, které vznikají při použití různého dřeva. Větší grily na uhlí, takzvané „lokomotivy”, mají dvě grilovací plochy, takže můžete grilovat v menší skupince i větší společnosti.

Při výběru grilu na dřevěné uhlí je dobré se zaměřit na zpracování grilu i na jeho výbavu. Jasné přednosti mají grily, vybavené vestavěným teploměrem nebo litinovými rošty, které jsou lepší na údržbu i pro grilování samotné.

Za pozornost určitě stojí i novinky od české značky G21 – grily se samostatnou udírnou, které dokážou připravovat pokrmy v různé intenzitě žáru současně. Udírny jsou vybaveny háčky pro zavěšení uzenin i nerezovými rošty, v čelní straně jsou prostorná dvířka z 2,5mm zesíleného plechu pro snadný přístup k uzeninám. 

2. Jak vybrat gril podle příslušenství a vybavení

U plynových grilů je jasnou volbou kvalita materiálu, ze kterého je gril vyroben. Jedinečné vlastnosti má nerez pro svou snadnou údržbu a vysokou odolnost. Dobrý gril musí mít dostatek odkládacích ploch, kvalitní grilovací rošty (ideálně litinové) a vestavěný teploměr. Při výběru je dobré upřednostnit grily s pojezdem, pro snadné přesouvání nebo ukrytí grilu pod střechu v případě nepříznivého počasí. 

Grily vybírejte i podle velikosti – grilu i grilovací plochy nebo počtu hořáků. Určitě je dobré se před nákupem podívat i na příslušenství, které už je v ceně grilu, abyste cenu grilu nemuseli zvyšovat o další náklady. 

Plynové grily G21 už mají v základní výbavě i spojovací hadici k plynové lahvi a redukční ventil, takže první grilování po doručení a rozbalení grilu nemusíte odkládat. 

Co při pořízení grilu určitě doporučujeme, je obal na gril. Ujistěte se, že jej k vybranému modelu prodejce má a pořiďte si jej (značka G21 jej při koupi grilu přímo od výrobce dokonce nabízí zdarma, jako dárek ke grilu). 

3. Prohlédněte si nejoblíbenější grily

Při nákupu grilu je dobré řídit se i zkušenostmi ostatních. Jedním z nejdoporučovanějších grilů na trhu je dlouhodobě nerezový plynový gril G21 California se třemi hlavními a 1 bočním hořákem, litinovým roštem i plátem, vestavěným teploměrem a pojezdem pro snadné přesouvání a vychytanými odkládacími plochami, kde nechybí ani krytá marinovací nádobka. Pochvaly sklízí i novinka roku 2020, nerezový plynový gril G21 Florida s atraktivním designem, litinovým roštem i plátem, a celkem 7 hořáky – 5 hlavních, 1 boční a 1 InfraRed keramický. Gril G21 Florida má v základní výbavě navíc i elektrickou grilovací jehlu s motorkem. 

Pro velké grilovací akce je nejlepší gril G21 Arizona. Jedná se v podstatě o kompletní grilovací kuchyni s celkem šesti hořáky (4 hlavní, 1 boční a 1 Infra Red), elektrickou grilovací jehlou s motorkem a nechybí dokonce ani vestavěný dřez!

Z grilů na dřevěné uhlí získal velkou oblibu gril G21 BBQ Big se dvěma topeništi, 2 grilovacími plochami a integrovanou udírnou. Za pozornost určitě stojí už zmíněné novinky 2021 – gril G21 BBQ Kentucky se 2 grilovacími plochami, 2 topeništi a velkou udírnou nebo gril G21 BBQ Kansas, což je vlastně kombinace velké udírny a menšího grilu na dřevěné uhlí. 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také