Poradíme vám, jak zmírnit alergii přírodní cestou

Poradíme vám, jak zmírnit alergii přírodní cestou

Celou zimu jste se děsili a připravovali na to, kdy to zase přijde? Tekoucí vodnatá rýma, zarudlé oči, pálení sliznice, dráždivý kašel, kýchání… To je jen část příznaků, které jsou spojeny s alergiemi na pyly. Jak tyto příznaky zmírnit? To vám poradíme v dnešním článku.

Co je alergie?

Začněme tím, že si vysvětlíme, co to vlastně alergie je. Zjednodušeně řečeno, jedná se o obranou reakci organismu vůči některým neškodným látkám, které se nacházejí v našem okolí. Nebojte, nejste v tom sami! Alergií totiž trpí přes 2 miliony obyvatel České republiky.

Právě jarní alergie patří k nejběžnějším typům alergií.

Zmírněte příznaky alergie jednou provždy

Zvyšte příjem vitamínu C. Vitamín C má totiž antihistaminické účinky, které pomáhají se zmírněním projevů alergií. Do jídelníčku zařaďte citrusové plody, černý rybíz, černý bez, špenát a brokolici.

Vsaďte na bylinky. Ty totiž pomáhají s detoxikací těla a zbavují ho škodlivých toxinů. Vybírejte bylinky, které jsou prospěšné pro vaše játra, protože právě v nich se škodlivé látky usazují. Pomůže vám ostropestřec mariánský, rozmarýn a měsíček.

Med. Máte alergii na pyl a všichni vás odrazují od konzumace květového medu? Opak je pravdou, pokud totiž budete pravidelně konzumovat med z květin, které vám způsobují alergii, časem si vybudujete lepší obranyschopnost právě vůči pylu, který tyto rostliny produkují.

Stres? Na ten zapomeňte! Právě stres totiž zvyšuje hladinu kortizolu, jenž prohlubuje příznaky alergií. I když se to lehce řekne, pokuste se omezit stresové situace na minimum.

Omega 3 mastné kyseliny. I omega 3 mastné kyseliny mají schopnost snižovat projevy alergií. Do jídelníčku zařaďte tučné mořské ryby, a to alespoň 2 x týdně. Pomoci si můžete také dlouhodobou konzumací rybího oleje. Máte problém s vůní ryb? Nezoufejte, v lékárně pořídíte i rybí olej zbavený právě tohoto, pro někoho nepříjemného, zápachu.  

Vyhněte se místům, kde se vyskytuje daný alergen. Pokud je to alespoň trochu možné, snažte se vyhnout místům, kde kvetou rostliny, na jejichž pyl máte alergii. Sledujte pylové zpravodajství a na procházky choďte brzy ráno nebo v podvečer.

Omezte konzumaci cukru a lepku. Potraviny bohaté na cukr a lepek totiž mohou zhoršovat projevy alergických reakcí. Cukr z průmyslově zpracovaných potravin nahraďte čerstvým ovocem a vybírejte si potraviny s co nejnižším nebo nulovým obsahem lepku.

Věděli jste, že alergií trpí až 30 % dětí a 25 % dospělé populace?

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také