Potpourri – sušení květin pro zkrášlení domova i jako originální dárek

Potpourri – sušení květin pro zkrášlení domova i jako originální dárek

Potpourri neboli sušené květiny a byliny v porcelánových či skleněných miskách jsou oblíbenou, krásnou a voňavou dekorací, zútulňující domov. Sušené květiny nebo bylinky můžete také naplnit do látkových pytlíčků a rozvěsit v bytě. Dekorování sušených květů je i fajn náplň pro líná deštivá odpoledne, kdy hledáte tipy na společnou zábavu s dětmi.

Jak uchovat krásu květin? A proč zrovna sušením? 

Přinesli jste si z výletu náruč lučního kvítí do vázy? Odkvétají vám na zahrádce růže nebo v truhlíku oblíbená levandule? Sušte, sušte, sušte. Sušičku potravin využijete i pro zkrášlení domova nebo k výrobě skutečně netradičního dárku.

Sušení květů a bylin pro potpourri

Je to snadné. Nejsnadnější. Květy, okvětní plátky nebo lístečky bylin protřepejte, aby se z nich dostaly případné nečistoty nebo hmyz. Pak je rozložte na sušicí pláty a sušte při teplotě 40-50 C přibližně 10 hodin. 

Inspirace s potpourri

Potpourri misky nebo třeba dekorace do koupelny či na toaletu

Obyčejný skleněný talíř a kolik parády nadělá s okvětními plátky!

Originální dárky – naplňte krabičku potpourri, které jste usušili v sušičce potravin. Vložte mezi ně obyčejné mýdlo, tubu krému nebo krabičku s jiným dárkem a máte kouzelné překvapení pro maminku, babičku nebo pro kamarádku. Vlastně hned dva dárky v jednom!


Dejte tip přátelům
Autor receptu
Líbil se vám recept?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také