Potraviny, které zrychlí váš metabolismus

Potraviny, které zrychlí váš metabolismus

Chcete znát tajemství rychlého metabolismu? Pak zkuste tyto potraviny!

Ve článku „Jak nastartovat metabolismus“ jsme okrajově zmínili potraviny, které dokážou zázraky s lidským metabolismem. V dnešním článku se zaměříme na některé z nich a věřte, že budete velmi překvapeni! Chcete vědět více? Pak neodcházejte a pokračujte ve čtení…

Osvědčená klasika v podobě zeleného čaje. Kdo by neznal zázračné účinky zeleného čaje? Ale věděli jste, že je jedním z nejlepších startovačů metabolismu? Zkuste denně po probuzení vypít šálek teplého zeleného čaje. Nejen, že nastartujete spalování tuků, ale navíc podpoříte činnost mozku. Ne nadarmo je zelený čaj součástí mnoha doplňků určených pro spalování tuků.

Zázračné luštěniny. To, že luštěniny obsahují veliké množství bílkovin, jste pravděpodobně věděli, ale věděli jste také o vláknině? Ano, obsah vlákniny v luštěninách je opravdu vysoký. A jak jistě víte, vláknina má skvělou schopnost zasytit na dlouhou dobu. Navíc slouží také jako prevence proti zpomalování metabolismu. A to se vyplatí, nemyslíte?

Losos? Vždyť patří mezi nejtučnější ryby! To máte sice pravdu, ALE! Losos obsahuje jednu z velmi vzácných kyselin, a to kyselinu dokosahexaenovou, jejíž účinek spočívá v zastavení tvorby nových tukových buněk. A nejen, že zabraňuje tvorbě nového tuku, ale naopak pomáhá s jeho redukcí! A co z toho vyplývá? Jezte ryby a váš metabolismus bude šlapat naplno!

Jako Pepek Námořník. Zdá se vám, že jsme se zbláznili? Nebojte! Další zázračnou potravinou je totiž špenát. Špenát je přímo nabitý antioxidanty, které nejen, že chrání před tvorbou volných radikálů, ale navíc se podílejí na správné funkci metabolismu! Neváhejte, teď je ten správný čas pro jeho výsadbu na zahrádce.

Další fungující klasika – zázvor. Ano, zázvor se pyšní hned několika účinky. Nejen, že se skvěle hodí jako prevence v boji s chřipkovým onemocněním, ale navíc vydatně podporuje trávení a ovlivňuje tak rychlost metabolismu. V kombinaci s medem chutná skvěle!

Nezapomeňme na chilli! Vždyť právě chilli papričky jsou nejsilnější zbraní v boji se zpomaleným metabolismem. Věděli jste, že pravidelná konzumace pokrmů s obsahem chilli urychluje metabolismus až o 25 %? Však chilli papričky spalují tuk už na jediný pohled.

Citrusové plody. A nakonec tu máme citrusy, které, díky vysokému obsahu vitamínu C, podporují metabolismus tuků. Navíc skvěle chutnají, tak proč to nezkusit? Zařaďte do jídelníčku alespoň jeden kus citrusového ovoce denně a uvidíte, že se budete cítit skvěle.

 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
86%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také