Potraviny pro krásnou pleť

Potraviny pro krásnou pleť

Každá žena touží být atraktivní. V minulém článku jsme vám radili, jak docílit krásných vlasů, v tom dnešním se zaměříme na pleť. Co vaše pleť potřebuje a čím jí dodáte potřebnou výživu? To se dozvíte v následujících řádcích.

Existuje celá řada kosmetických přípravků, které hydratují a vyživují vaši pleť zvenku. Nezapomeňte ale, že o pleť je důležité pečovat i zevnitř. A co se postará o dokonalou výživu vaší pleti? Vitamíny, minerály a tekutiny. My si představíme potraviny, které vaší pleti dodají to nejdůležitější.  

  • Avokádo

Avokádo, díky vysokému obsahu antioxidantů, zpomaluje proces stárnutí a zabraňuje vzniku vrásek. Navíc obsahuje celou řadu vitamínů, například A, B, C a E, a minerálních látek, které udržují pokožku elastickou a dokonale hydratovanou. Dopřejte si avokádo 3 x týdně a vyzkoušejte také avokádovou masku z ½ avokáda a 2 lžic medu.

  • Med

Med je přírodní zázrak, který obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek. Mezi ty stojící za zmínku patří vitamín A, D, K, E, železo, zinek, draslík, vápník a mnoho dalších. Kombinace těchto složek pak představuje dokonalou výživu pleti. Navíc med pomáhá s rychlejším hojením ran a dokáže vyřešit i dlouhodobé problémy s vyrážkami. Užívejte jednu lžičku medu denně a zanedlouho se dostaví překvapující výsledky.

  • Mořské ryby

Mořské ryby, zejména losos, makrela a tuňák, obsahují vysoké množství omega 3 mastných kyselin, které mají protizánětlivými účinky. Živiny obsažené v rybách zabraňují tvorbě vrásek a zvyšují elasticitu pokožky. Pokud vás trápí akné, dopřejte si rybí maso alespoň 2 x týdně, brzy se těchto problémů zbavíte.

  • Zelený čaj

Určitě jste už slyšeli, že zelený čaj patří mezi silné antioxidanty. Antioxidanty ničí škodlivé látky v těle, které, mimo jiné, přispívají k rychlejšímu stárnutí pokožky. Zelený čaj vás navíc zbaví vrásek, dodá pleti hydrataci a pomůže s bojem proti akné. Šálek zeleného čaje denně vám navíc pomůže se shazováním nadbytečných kil. A to se vyplatí, co myslíte?

  • Kakaové boby

Kakaové boby, stejně jako většina výše zmíněných potravin, obsahují silné antioxidační látky, které chrání organismus před působením volných radikálů. Pravidelná konzumace čokolády s vysokým obsahem kakaa pomůže hydratovat vaši pokožku a skoncuje s tvorbou akné.

  • Olivový a kokosový olej

Oba tyto oleje obsahují vitamín E, který vyživuje pokožku, podporuje její elasticitu a zabraňuje tvorbě vrásek. Navíc působí proti vzniku zánětlivých procesů, a proto jsou tyto oleje vhodné pro boj s akné. Oleje můžete aplikovat i přímo na pleť, kde se krásně vstřebají a uzamknou vlhkost v pokožce.

  • Ořechy a semínka

Ořechy a semínka obsahují kvalitní rostlinné tuky, které zpomalují proces stárnutí a bojují proti vzniku vrásek. Vitamín E, který je zde zastoupen ve vysokém množství, dodává pleti elasticitu a mladistvý vzhled.

  • Voda

Jak už jsme zmínili na začátku, hydratace je základním klíčem k úspěchu. Dostatečný příjem vody hydratuje pokožku, zpevňuje ji a dodává jí zářivý vzhled. Pokud máte problém s pravidelným pitným režimem, mějte lahev s vodou vždy při ruce a pijte průběžně během celého dne. Nikdy nečekejte na pocit žízně.

 

 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také