Potraviny pro lepší sexuální život. Po tomhle jídle budete šílet

Potraviny pro lepší sexuální život. Po tomhle jídle budete šílet

Víte, že na kvalitě sexuálního života se nepodílí pouze skutečnost, jak často a s jakou chutí se mu věnujeme, ale také to, jaké potraviny jíme, co pijeme a jakým životním stylem žijeme? Řada sexuologů a dalších odborníků se shoduje na tom, že kvalita konzumovaných potravin a skladba celého jídelníčku značně ovlivňuje kvalitu sexuálních prožitků.

Top potraviny pro lepší sexuální život

Víte, že na kvalitě sexuálního života se nepodílí pouze skutečnost, jak často a s jakou chutí se mu věnujeme, ale také to, jaké potraviny jíme, co pijeme a jakým životním stylem žijeme? Řada sexuologů a dalších odborníků se shoduje na tom, že kvalita konzumovaných potravin a skladba celého jídelníčku značně ovlivňuje kvalitu sexuálních prožitků. Spojitost mezi jídelníčkem a sexuálními výkony byla dokonce vědecky prokázána a to studií, která trvala více než deset let a účastnilo se jí přes 25 000 mužů a žen. Pokud pociťujete, že váš sexuální život není to, co býval dříve, pak se zkuste zajímat o potraviny, které konzumujete, a to zejména o ty, které si představíme v dnešním článku.

Jaké potraviny mají vliv na kvalitu sexuálního života?

Zázvor

Zázvor je velmi aromatická potravina plná antioxidantů, vitamínů a stopových prvků, která se dá konzumovat jak čerstvá, tak i sušená. Zázvor uvolňuje cévy a pomáhá s cirkulací krve. Zázvor obsahuje látku zvanou gingerol, díky které má svou typicky pikantní chuť. Nejen chuť je na zázvoru pikantní, díky látkám v něm obsaženým povzbudí vaše smysly a chutě na sex. Dopřejte si alespoň jednou týdně kousek čerstvého zázvoru, který vás naplní touhou a dodá vám energii pro vaše sexuální aktivity.                  

Ostružiny

Ostružiny obsahují velmi silné antioxidanty, které se postarají o delší výdrž a správné libido. Ostružiny konzumujte nejlépe několik hodin před sexuální aktivitou, aby mohly látky v nich obsažené začít správně fungovat. Konzumovat můžete nejen samotné bobule, ale i semena, která obsahují stejné množství pozitivně fungujících látek.

Jahody

Jahody jsou úžasným pomocníkem pro zlepšení výkonnosti nejen mužů, ale také žen, neboť jsou velmi bohaté na antioxidanty, které navíc blahodárně působí na srdce a cévy. Vitamín C obsažený v jahodách navíc podporuje tvorbu spermií.

Ořechy a semínka

Již v dávných dobách staří Římané používali ořechy a semínka ke zlepšení sexuálního života. Ořechy a semínka působí preventivně proti vzniku rakoviny prostaty, zajišťují správnou srážlivost krve a správnou hladinu cholesterolu.

Ryby

Ryby jsou významným zdrojem omega 3 mastných kyselin, které stojí za zvyšováním dopaminu v mozku, čímž pomáhají vzrušení. Ryby obsahují L-arginin, díky kterému dochází ke správnému průtoku krve a chrání tělo proti srdeční arytmii.

Ústřice

Jistě jste každý z vás viděl nějaký film, ve kterém hrály ústřice hlavní roli, co se sexuální výkonnosti týče. Ústřice jsou brány jako afrodiziakum a obsahují vysoké množství zinku, který stojí za správnou funkcí pohlavních orgánů. Ústřice jezte syrové, pouze ty obsahují vysoké množství zdraví prospěšných a účinných látek.

Čokoláda

Čokoládu vybírejte opatrně, neboť pouze ta s vysokým obsahem kakaa, popřípadě čisté kakaové boby, obsahuje L-tryptofan, který je příčinou tvorby serotoninu, neboli hormonu štěstí. Díky tomuto hormonu štěstí se snadněji uvolníte a budete si moci lépe vychutnávat milostné chvilky se svým partnerem.

Zelená listová zelenina

Zelená listová zelenina obsahuje vysoké množství hořčíku, díky kterému dochází k rozpínání cév. U mužů zajišťuje, díky lepšímu průtoku krve do genitálií, lepší erekci a ženám mnohonásobně vyšší vzrušení.

Vejce

Vejce obsahují vitamíny B6 a B5, které přirozeně vyrovnávají hormonální hladinu a působí na zdravé libido. Vajíčka navíc pomáhají při redukci váhy, neboť obsahují vysoký poměr bílkovin.

Zelený čaj

Zelený čaj je velmi silným antioxidantem podporujícím přirozený koloběh krve v těle, což má za příčinu umocňování sexuální energie. Dalším pozitivem zeleného čaje je zlepšování paměti, nálady a soustředěnosti, a navíc pomáhá rychleji spalovat tuky.

Červené víno

Červené víno je bohaté na antioxidanty, které působí na uvolňování cévních stěn, díky čemuž dochází ke zlepšení propustnosti krve do genitálií. Pamatujte, pijte maximálně dvě sklenky, vyšší množství pak může zapříčinit pravý opak, neboť jak je známo, alkohol výrazně snižuje sexuální výkonnost.

Celozrnné výrobky

Celozrnné obiloviny přirozeně ovlivňují tvorbu testosteronu, který hraje velmi důležitou roli v síle orgasmu nejen u mužů, ale také u žen.

Ovoce

Většina druhů ovoce obsahuje vitamín C, který je, jak jsme již psali výše, podpůrcem libida. Jahody a borůvky dokonce působí jako přírodní viagra.

Jaké potraviny patří mezi přírodní rostlinná afrodiziaka?

Mezi přírodní afrodiziaka patří především banány, chřest, dýně, maliny, jahody, brusinky, ořechy, chilli papričky, mrkev, zázvor, sója a další.

Vitamíny, minerály, stopové prvky… Jaké jsou ty pravé pro lepší sexuální výkonnost?

Zinek

Zinek je tak zvaně hnacím motorem sexu, neboť je zodpovědný za tvorbu pohlavních hormonů, podílí se na správné funkci varlat a v neposlední řadě podporuje tvorbu spermatu. Zinek má významný vliv na plodnost a pomáhá potlačovat únavu, což je během milostného aktu žádoucí.

Vitamín B12

Nezapomínejte pravidelně doplňovat vitamín B12, neboť je přírodním povzbuzovačem libida. S pravidelnou konzumací potravin obsahujících tento vitamín poroste vaše touha po sexu.

Železo

Železo zapříčiňuje změnu složení krve v těle, pokud je ho nedostatek, dochází ke zhoršení zásobování tkání kyslíkem a výsledkem bývá zejména únava a špatné sexuální výkony. U žen může jeho nedostatek zapříčinit problém s dosažením orgasmu, u mužů pak stojí za zhoršením udržení erekce.

 

 

 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře (1)

Angus Young
Žeru furt klobásy a pak mi stojí jak jitrnice na paprice. Hulááálapááápa.
Angus Young, před 4 lety |
#1

Přečtěte si také