<Zpět nae-shop
Recepty
Sport a fitness
Zdravý životní styl
Rady a tipy
Produkty G21 Vitality
  • Kategorie
  • Výrobci

Potraviny s nejnižší kalorickou hodnotou

Víte, které potraviny obsahují nejnižší počet kalorií? Jsou to přesně ty, které si můžete dopřávat ve velkém množství a rozhodně po nich nepřiberete. A komu by se to nelíbilo? Pojďte se s námi podívat na některé z nich.

Celer

Pro jednoho velmi chutná, pro druhého nenáviděná zelenina. Ano, to je celer. Ale věděli jste, že je jednou z potravin, jejíž kalorická hodnota je téměř zanedbatelná? Přesně tak, obsahuje totiž pouze 15 kalorií na 100 gramů. A nejen to, celer je též známý pro své léčivé schopnosti, které rozhodně, oproti kalorické hodnotě, nejsou zanedbatelné. Celer se může pochlubit antibakteriálními a dezinfekčními účinky.

Zelí

O zelí je velmi dobře známé, že je jednou z nejzdravějších potravin vůbec. Věděli jste ale, že je také jednou z nejméně kalorických potravin? Přesně tak, zelí obsahuje pouze 20 kalorií na 100 gramů. Nejlépe svému tělu prospějete konzumací zelí v jeho syrové podobě. Tepelnou úpravou se totiž ničí cenné látky v něm obsažené, zejména pak vitamíny a minerály.

Chřest

I tato zdánlivě nenápadná rostlinka patří mezi druhy s nejnižším obsahem kalorií. Obsahuje pouze 15 kcal na 100 g. Chřest se stává stále více populárním především díky svým blahodárným účinkům na lidské zdraví. Pomůže vám s onemocněním ledvin, močových cest, příznivě působí na krevní oběh a v neposlední řadě urychluje, díky vysokému obsahu vlákniny, trávení.

Salátová okurka

Jak je velmi dobře známo, okurka je z větší části tvořena vodou. Možná i díky tomu je její kalorická hodnota téměř nulová. Obsahuje pouze 12 kalorií na 100 gramů. Okurka se nejen skvěle hodí na hubnutí, ale navíc má schopnost vyplavovat škodlivé látky z těla. Dále prospívá našim zubům, vlasům, nehtům, snižuje hladinu kyseliny močové a přispívá k lepšímu fungování ledvin.

Citrón

Chcete shodit nějaké to kilo navíc? Pak sáhněte po citrónu. Nejen, že obsahuje pouze 25 kalorií na 100 g, ale navíc je úžasným zdrojem vitamínyu C, který prospívá lidskému zdraví. A nejen to! Citróny navíc obsahují pěknou řádku antioxidantů, které pomáhají s pročišťováním organismu. Svůj den začněte se sklenkou vody obohacenou o pár kapek citronové šťávy.

Vodní meloun

Kdo by neměl rád tuto sladkou pochoutku. O to více si ji oblíbíte, když zjistíte, že je skvělým pomocníkem při redukci váhy. Obsah kalorií se totiž pohybuje kolem 25 na 100 gramů. Potřebujete pročistit tělo? Pak je meloun tím pravým. Je tvořen karoteny a antioxidanty, které se postarají o odbourání toxických látek z vašeho organismu. Honí-li vás mlsná, raději než po čokoládě, sáhněte po zralém melounu.