Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?

Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?

Chci zhubnout. Přibrat. Zpevnit se. Taky si to přejete? Následují období diet, vpádů do fitek a pořízení rotopedu, na který se pak odkládá prádlo. Jak se k té vysněné postavě skutečně dobrat?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?
Proměna postavy: Jak nejlíp cvičit a co jíst?

Jezte, jezte, jezte, ale ne blbě!

Už týden běží první kolo Proměny s G21, programu, který si změnu postavy přihlášených účastníků a účastnic dal za cíl. A protože víme, jak dopadají neodborné dietní pokusy, zajistili jsme jim odborníka na slovo vzatého. Jan Caha je momentálně jedním z nejúspěšnějších výživových poradců u nás.

Jeho Fitness Institut získal akreditaci ministerstva školství k pořádání kurzů pro výživové poradce i fitness trenéry. Na soutěžích o krásná těla vítězí nejen Jan Caha samotný, ale i jeho svěřenci a svěřenkyně, kterým radí se správným stravováním. Jídelníčky, které Honza sestavil účastníkům Proměny s G21, respektují jejich stav, zdravotní hlediska i různá alergická omezení. Dodržování správně sestavených jídelníčků a stravovacího režimu vede po centimetrech a dekagramech k vytčenému cíli.

Tip: Ne, opravdu se nepokoušejte sloučit jídla, například spojit navržený oběd se svačinou. Vaše tělo potřebuje pravidelnost. Její porušení a nárazové dlouhé mezery nebo vynechávání jídel vede vaše tukové buňky k ukládání zásob. To opravdu nechcete.

Cvičte a nevymlouvejte se, že nemáte žádné pomůcky. Nepotřebujete je.

Opravdu. Nejlepší způsob cvičení a formování postavy je zapojení vlastní váhy. Nemusíte se snažit pochopit správné fungování strojů ve fitku, nemusíte kupovat rotopedy nebo domácí běžecké pásy, které vám po prvotním záchvatu nadšení budou jen nahrazovat stojany na odkládání oděvů.

Cvičte sami sebou, třeba právě tak, jak to dělají naši účastníci z Proměny s G21. Mají totiž na cvičení skvělého partnera - Arénu Pavly Kladivové. Pája a její kolegové, trenéři a trenérky z Arény, totiž vědí, jak důležité je cvičit chytře.  Pája ví, co dělá. Úspěšně mnoho let reprezentovala Českou republiku ve vzpírání a silovém trojboji. Má titul Mistryně světa a Evropy v silovém trojboji, drží světový rekord ve vzpírání kamene a udivuje svět svými kousky s činkami nebo kettlebellem. 

Naučí vás cvičit s vlastní vahou, zapojit do cvičení všechny svalové skupiny. Poznáte své tělo a zjistíte, co mu prospívá, v čem vás dokáže překvapit a že je vlastně úžasné. Naučíte se využívat prostoru kolem sebe a zjistíte, že ke cvičení nepotřebujete drahé přístroje, ale jen a jen sami sebe.

Pája i její kolegové vám připraví trénink na míru a ukážou vám, že zvládnete mnohem víc, než si myslíte. Pocit radosti, který získáte díky zaktivovaným endorfinům, je k nezaplacení.

A jak se změnou postavy souvisí mixéry?

Samozřejmě pomáhají účastníkům se správným stravovacím režimem. Občas v denním chvatu (děti do školy, dospělí do práce, z práce do domácí práce nebo na trénink) nemáme čas připravovat si pět jídel denně a jíst je v pravidelných, tolik žádoucích intervalech. I výživový poradce proto doporučuje nahradit jedno až dvě jídla, ideálně svačiny, zdravým smoothie nápojem nebo vynikající šťávou z čerstvých surovin.

Vitamíny, živiny, vláknina. To jsou látky, bez kterých se naše tělo neobejde. Příprava smoothie ve výkonném mixéru řady G21 zabere několik sekund. Přesvědčte se.

Smoothie, plné vitamínů

1 l šťávy z pomerančů (odšťavněná)
2 hrstě špenátu
2 stonky bazalky
1 lžička kokosového oleje
Dolít trochu vodou
Smoothie je hotové za 20 vteřin.

Banánovo-oříškový shake z ořechového mléka
Krok 1: Ořechové mléko

hrst kešu
0,5 l vody
Ořechy rozmixujeme s vodou a přecedíme přes jemné plátno nebo sítko.
Příprava ořechového mléka trvá 15 vteřin.

Krok 2: Shake

4 banány
0,05 ml borůvkového extraktu
Do ořechového mléka vložíme banány a borůvkový extrakt a rozmixujeme.
Shake je hotový za 10 vteřin.

Chcete další tipy pro změnu postavy?

Pro hubnutí bez jo-jo efektu, pro vytvarování slabších partií, pro získání atraktivní a sexy rozložené svalové hmoty? Sledujte Proměnu s G21, Arénu Pavly Kladivové a Fitness Institut Jana Cahy.


Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
77%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také