Raw sušenky - recept na zdravou svačinku

Raw sušenky - recept na zdravou svačinku

A zde máme trochu inspirace ze sladkého světa RAW. Vynikající zdravé sušenky, které zachutnají každému. Nechte se inspirovat našimi recepty.

Raw sušenky

Sušenek je na trhu opravdu velké množství, ale chcete si opravdu pochutnat a zažít pěknou dávku energie? Vyzkoušejte RAW sušenky. K příjemnému posezení u kávy, čaje sušenka plná zdraví a vynikající chuti. Tyto sladké RAW sušenky můžeme mlsat doma, v kanceláři a nebo na cestách. 

Slunečnicové sušenky

Na přípravu potřebujeme: hrnek slunečnicových semínek, ½ hrnku rozinek, 4 lžíce vody, hrst lněného semínka.

Příprava: slunečnicová semínka odpoledne namočíme a necháme do rána klíčit. Slijeme vodu. Rozinky rozmixujeme v mixéru se 4 lžícemi vody, len najemno pomeleme a vše důkladně smícháme. Lžičkou tvoříme malé, asi 1 cm silné placičky a sušíme v sušičce potravin na 40 stupňů.

sušenka

Marokánky

Na přípravu potřebujeme: 3 hrnky datlí, ½ hrnku lnu, hrnek lískových oříšků, hrnek mandlí, hrnek rozinek, kardamon, skořice, hřebíček, muškát, kůra z jednoho pomeranče.

Příprava: odpoledne namočíme do misky vypeckované datle a do další misky ořechy a mandle. Druhý den datle i s vodou rozmixujeme v mixéru, len pomeleme, ořechy, mandle a rozinky pomeleme na hodně hrubo, nebo raději posekáme. Přidáme vše ostatní a zamícháme. Z husté kaše lžičkou tvoříme placičky a sušíme v sušičce potravin na 40 stupňů. Po usušení potřeme čokoládou.

marokánka

Sušenky goji s kokosem

Na přípravu potřebujeme: 100 g goji, ½ – 1 hrnek kokosu, 1 lžíce agávového sirupu, 1 lžíce mletého lnu

Příprava: goji namočíme na chvíli do trochu vody tak, aby byly všechny ponořené. Přidáme kokos, mletý len a vše umixujeme v mixéru. Přidáme agávový sirup, zamícháme a z husté pasty lžičkou a vidličkou tvoříme malé placičky. Necháme usušit v sušičce potravin na 40 stupňů.

sušenka

Dejte tip přátelům

Suroviny

skořice
Datle 3 hrnky
Rozinky 1 a 1/2 hrnku
Pomerančová kůra z 1 ks
Muškátový oříšek
Sušený kokos 1 hrnek
Voda 4 lžíce
Mandle 1 hrnek
Lněné semínko 1 hrnek
Slunečnicová semínka 1 hrnek
Lískové oříšky 1 hrnek
Goji 100 g
Agávový sirup 1 lžíce
Kardamon
Hřebíček
Autor receptu
Líbil se vám recept?
86%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také