Spalovače tuku – ano x ne?

Spalovače tuku – ano x ne?

Trávíte hodiny v posilovně, ale vytoužený výsledek se doposud nedostavil? Centimetry jdou dolů, kila o něco pomaleji, a vy netrpělivě vyhlížíte den, kdy si řekne „Jo, dokázal jsem to“? Snažíte se vymyslet, jakým způsobem spalování urychlit a máte v plánu sáhnout po nějakém účinném spalovači tuku? Pokud ano, pak neváhejte a čtěte dál!

Zastavilo se vám hubnutí a vy hledáte způsob, jak je opět nastartovat? Zvažujete pořízení spalovače tuku, ale pořád nevíte, který vybrat? Zamysleli jste se ale nad otázkou, zda spalovače tuku opravdu fungují nebo se jedná o pouhý reklamní trik? My známe odpovědi na vaše otázky!

Co je spalovač tuku?

Pod tímto pojmem si pravděpodobně většina z vás představí preparát, který vám pomůže k vysněné postavě. Hned na začátku je tedy důležité říci, že tak to nefunguje. Spalovače tuku jsou pouze doplňky stravy, které, společně se správným cvičebním plánem a jídelníčkem, urychlí a podpoří přeměnu tuků na svaly. Laicky řečeno, urychlí vám cestu za dosažením cíle.

Druhy spalovačů

Synefrinové spalovače tuku

Jak již samotný název napovídá, tyto preparáty jsou založeny na látce synefrin. Jedná se o látku, která zvyšuje energetický výdej. Tato látka má bohužel poměrně velký vliv na krevní tlak, který zvyšuje a není tedy vhodná pro osoby se srdečními problémy. Budete se divit, v některých zemích je dokonce zakázána.

Chitosan

Chitosan je preparát, který má za úkol nabalovat na sebe tuk, který je posléze vyloučen z těla. Jednoduše řečeno, chitosan má za úkol zabránit tuku, aby se dostal do krve. Negativním vlivem tohoto spalovače jsou projímavé účinky, a proto není mezi lidmi příliš oblíben.

L-Karnitin

Tyto spalovače tuku jsou pravděpodobně nejrozšířenější. Na druhou stranu je nutné zamyslet se nad tím, zda opravdu tak skvěle funguje. Lidské tělo si totiž samo drží určité zásoby karnitinu, které mu pomáhají spalovat tuky. Karnitin je obsažen v některých potravinách, díky kterým si jej přirozeně doplňujeme. Z tohoto důvodu se domníváme, že jeho umělé doplňování není zcela efektivní, a naopak může vést k poruše jeho přirozené tvorby v lidském těle.

Investujte peníze s rozumem

Suma sumárum, spalovač tuku vám může pomoci ke krásné postavě, ale bez vašeho úsilí vám bude zcela k ničemu. Proto raději investujte své finance do zdravého a vyváženého jídelníčku od odborníka a pořiďte si permanentku do fit studia, kde vám trenéři poradí, jak cvičit a doporučí vám i vhodné spalovače. 

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
43%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také