Tajemství smoothie bowls

Tajemství smoothie bowls

Oblíbené barevné misky jsou lákavé už na první pohled. Ale nejen to – skrývají v sobě i velkou dávku zdraví. Jsou plné vitamínů a zdravých látek, takže těší nejen oči, ale celé tělo. Jejich příprava ale není tak snadná, jak se na první pohled zdá.

Možná jste to už zjistili při prvním pokusu. Taky jste měli před očima barevnou krásu, avšak výsledek vypadal spíš smutně? Podívejte se na tipy, které vám pomohou k dokonalé smoothie bowl. 

1. Méně je někdy více

Čím víc barev použijete, tím smutnější vaše smoothie bowl bude. Určitě si pamatujete ze školy, že zelená s červenou a modrou se dohromady spojí v nudu. Držte se proto spíše přísad, které jsou v podobných barevných odstínech. 

Nejprve si tedy rozmyslete, jaký barevný základ si přejete. Žlutý? Použijte mango s banány a kurkumou. Růžový? Přidejte k jahodám a banánu kousek červené řepy. 

Smoothiebowl

2. Správná hustota je důležitá

Aby vaše ozdoby neklesly ke dnu v řídké tekutině, podobné spíš polévce, potřebujete hustější zákald než kdybyste mixovali smoothie na pití. Konzistence obsahu smoothie bowl by měla být spíš jako zmrzlina.

Příprava smoothiebowl s @andy.stech

Existují tři způsoby, jak správnou texturu vytvořit. 

  1. Použijte menší množství tekutin než do běžného smoothie

  2. Přidejte část surovin v mražené podobě

  3. Použijte přísady s krémovou strukturou (banán, mango, avokádo, cuketa)

Často vídáme smoothie bowl zahuštěné müsli nebo sušeným ovocem. V menší míře to nevadí, jen pozor na cukry a kalorie, které tím do smoothie bowl přidáváte. Zkuste raději zvýšit dávku bílkovin přidáním jogurtu nebo ještě lépe – ořechového másla. 

Experience G21 v grafitové barvě a příprava smoothiebowl

3. Na přísadách záleží

Od smoothie bowl čekáme i pořádnou dávku zdraví. Nezapomeňte proto ani na superpotraviny – spirulinu, ječmen, acai nebo chlorellu, kakaové boby či semínka. Obsahují extra vysoké dávky důležitých vitamínů, živin a zdravých látek a navíc vám pomohou i s dobarvením. 

4. Jak na zdobení? 

Ideální je využít toho, co použijete do smoothie základu. Mangovo-banánový základ zdobte nakrájenými kousky manga, základ z mražených bobulí ozdobte bobulemi čerstvými. Použijte i ovoce, které už samo o sobě dobře vypadá a jemný plátek působí jako výtvarné dílo, například kiwi nebo jahody.

Tipy na zdobení smoothie bowl

Klaďte je buď do soustředěných kruhů nebo využijte velmi efektivního zdobení do pruhů. 

5. Speciální tipy na závěr

  • Než začnete s přípravou, ochlaďte misku. Tak vám její obsah vydrží déle čerstvý a hustý. 

  • Při výběru misky volte raději misku hlubší než mělkou a širokou. Bude se lépe zdobit, menší plocha povrchu pak také znamená pomalejší tání obsahu. 

  • Do mixéru vkládejte suroviny postupně, mražené ovoce a led nechejte až na konec. 

  • Při zdobení nezapomeňte na oříšky a semínka, zvýší přínos smoothie bowl pro zdraví a sluší jí. 

TIP: K přípravě smoothie bowl použijte výkonný mixér, který namixuje sametově hebkou směs za pár sekund. 

Blender G21 Perfection brown a Blender G21 Excellent red
Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také