Tipy a triky, jak originálně a snadno zabalit vánoční dárky

Tipy a triky, jak originálně a snadno zabalit vánoční dárky

Vánoční dárky máte konečně nakoupené a začínáte se děsit zdlouhavého balení? Trhající se balicí papír, lepenka na prstech, stuha ve vlasech,… To je jen zlomek z toho, co vás v následujících dnech čeká. Nezoufejte! Připravili jsme pro vás několik triků, díky kterým se pro vás balení dárků stane zábavou.

Měkké dárky? Těch už se bát nemusíte!

Každý z nás velmi dobře ví, že měkké dárky v podobě ponožek a trenýrek se balí nejhůře. Pozvěte proto na pomoc krabice. Nejen, že dárek zabalíte mnohem snadněji, ale navíc z darování dárku uděláte takové malé tajemství. Obdarovaný totiž nebude do poslední chvíle tušit, co se v krabici ukrývá.

Zapomeňte na klasický balicí papír

Tomu už dávno odzvonilo. Nejen, že se snadno trhá, ale navíc bývá mnohdy předražený a kýčovitý. Vsaďte na přírodní jednobarevný papír, který se dá snadno kombinovat s různými barevnými stužkami nebo jutou. Pokud navíc dárek doplníte malou větvičkou, plátkem sušeného pomeranče nebo květinou, budete u vánočního stromku zaručeně za hvězdu.

Děti ocení kreativitu

Má váš potomek oblíbenou seriálovou postavičku? Kupte balicí papír v barvě oblíbené postavy, do kterého dárek zabalte. Z barevných papírů nebo látky poté vystřihněte oči, pusu, nos, uši, ruce, nohy a podobně, a nelepte na dárek. Fantazii se meze nekladou.

Milují vaše děti kreslení?

Pak je váš byt určitě plný papírů s jejich kresbami. Prarodiče jistě ocení nejen dárek samotný, ale i obrázek od vnoučat.

Nebalte dárky na poslední chvíli

Stres a spěch totiž balení příliš nesvědčí. Pokud právě vy patříte mezi osoby, které balení dárků nemají rády, vyhledejte jednodušší řešení. Pořiďte si hotové dárkové taštičky nebo požádejte blízkou osobu o pomoc. Existuje i celá řada balicích služeb, kde vám dárky krásně a originálně zabalí.

Pár tipů na závěr

  • Pokud chcete udělat obdarovávanému radost, zjistěte si, jakou barvu má rád. Děti obvykle milují křiklavé papíry s motivy zvířátek, zatímco muži preferují tlumené přírodní barvy.
  • Papír a stuhy vybírejte najednou. Jedině tak nejlépe dokážete vše sladit k dokonalosti.
  • Klasickou izolepu vyměňte za lepící kolečka, která vám práci s balením usnadní.
  • Kombinujte maximálně 4 barvy.
  • Pokud balíte dárek do přírodního papíru, doplňte jej o malou ozdobu v podobě sněhové vločky, andílka, zvonečku, šišky, plátku citrusu nebo oříšku.
Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také