Tvoříme s dětmi na Velikonoce

Tvoříme s dětmi na Velikonoce

Blíží se Velikonoce a vy se pouštíte do výroby ozdob a jiných dekorací? Zapojte do práce i děti. Přinášíme vám několik tipů na jednoduché velikonoční ozdoby. Zabavte své děti a zútulněte si domácnost.

Vaření je zábava

  • Zapojte děti do přípravy velikonočního pohoštění. Vyrobit mohou například čokoládová kuřátka, na která budete potřebovat 30 piškotů, tabulku čokolády s vyšším obsahem kakaa, sušené borůvky, sušené meruňky a jahodovou marmeládu. Piškot z jedné strany namažte marmeládou a přiklopte druhým piškotem. Slepené piškoty namočte do rozpuštěné čokolády. Místo očí použijte sušené borůvky a zobáčky s hřebínky vykrojte ze sušených meruněk.
  • Kuřátka nemusí být ale jen z čokolády! Uvařte 5 vajec natvrdo, oloupejte a poté je posaďte do misky. Na ozdobu použijte koření a zeleninu. Zobáček a hřebínek vyřízněte z mrkve, na oči použijte hřebíček a jako tráva vám poslouží list salátu.

Velikonoční vajíčka

Zdobení vajíček k Velikonocům neodmyslitelně patří. Vyzkoušejte s dětmi ozdobit vajíčka pomocí několika originálních metod.

  • Lak na nehty a voda. Do misky nalijte vodu, do které kápněte několik kapek různě barevných laků na nehty. Uvařená vajíčka do vody ponořte, vyjměte a nechejte uschnout. Budete překvapeni, jaké krásné ornamenty lak na vajíčkách vykouzlí.
  • Gumičky do vlasů a barvy na vajíčka. Tohle je opravdu velmi jednoduchá, ale krásná, metoda barvení vajíček. Potřebovat budete klasické barvy na vajíčka a několik gumiček do vlasů. Gumičky omotejte kolem vajíčka, a to pak ponořte do barvy. Vyjměte a nechejte důkladně zaschnout. Po zaschnutí sundejte gumičky a kochejte se.
  • Využijte to, co máte doma. Máte rádi semínka? Pak určitě budete mít doma několik druhů. Vyfouklá vajíčka pomažte tekutím lepidlem a ozdobte právě těmito semínky. Použít můžete také luštěniny, rýži nebo třeba posyp na cukroví.

Velikonoční věnec

Vyrobte si originální dekoraci na vstupní dveře. Budete potřebovat tavnou pistoli, 10 vyfouklých vajíček, barvy nebo ozdoby na vajíčka, umělé květiny a korpus na věnec. Nechejte děti ozdobit a pomalovat vajíčka dle vlastní fantazie. Vy si mezitím připravte věnec, na který pomocí tavné pistole přilepte umělé květiny. Nakonec přilepte ozdobená vajíčka a přidejte stuhu na zavěšení. Použít můžete nejen slepičí, ale také křepelčí vajíčka.

Vajíčka z balónků

Každé dítě miluje balónky. Využijte je na výrobu originálních velikonočních vajíček. Balónek malinko nafoukněte, zavažte a důkladně pomažte tekutým lepidlem. Vezměte barevné bavlnky, kterými nafouklý balónek omotejte. Nechejte zaschnout a balónek praskněte. Vzniklá vajíčka můžete zavěsit na vchodové dveře nebo jimi ozdobit okna. Fantazii se meze nekladou.

Dejte tip přátelům
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také