Víte, jak přimět dítě ke sportu?

Víte, jak přimět dítě ke sportu?

Trápíte se tím, že zrovna vaše dítě nemá sklony ke sportu? Netrapte se, vyzkoušejte pár našich jednoduchých rad.

„Mami, můžu jít hrát hry na počítač?“ Už jste také zoufalí a nevíte si rady, jak přimět své dítě ke sportovní činnosti místo neustálého vysedávání u počítače? Prosby, zákazy, příkazy, nic zkrátka nefunguje? Sami víte, jak je pro dítě fyzická aktivita důležitá, ale jak k ní správně motivovat svého potomka? Přestaňte se trápit! Zkuste naše jednoduché tipy a uvidíte, že si vaše ratolest pohyb zamiluje.

Rodič = můj vzor

Pamatujte, dítě se ve vás vidí. Jděte mu tedy tím správným příkladem. Nižší věk dítěte pak zjednodušuje cestu k úspěchu, vždyť sami víte, že už od narození se děti učí nápodobou. Na co ještě čekáte? Začít můžete například krátkými procházkami, během kterých uděláte několik přestávek na zábavné míčové hry. Zkrátka ukažte, že pohyb není za trest, ale že to může být i zábava.

Motivace a správná odměna

Povedla se vašemu dítku písemka ve škole? Vyhrálo vědomostní soutěž? Pravděpodobně jste v této situaci zvyklí obdarovávat dítě sladkostmi nebo hračkami. Co takhle ale vyzkoušet něco nového a vzít jej za odměnu na výlet, na jehož konci bude čekat překvapení v podobě plavečáku, muzea hraček, zámku, zoo a podobně? Věřte, že si takovou odměnu užijete i vy.

Sportovní utkání = cesta k úspěchu?

Je vaše dítě televizním fanouškem fotbalu, hokeje, gymnastiky, baletu nebo jiného sportu? Zkuste mu dopřát atmosféru na živo! Uvidíte, jak bude nadšené. Ve většině případech se pak stává, že se dítě o daný druh sportu začne aktivně zajímat.

Chvalte, chvalte a ještě jednou chvalte!

Začátky bývají někdy trnité, a to nejen ve sportu. Nikdy na dítě nekřičte, naopak se mu pokuste vše vysvětlit s klidem. Promluvte si s ním o tom, jak je fyzická aktivita důležitá pro jeho zdraví. Važte slova tak, aby si dítě ke sportu nevybudovalo odpor. Pamatujte, každé dítě se brání, je-li k něčemu nucené.

Nechejte výběr na dítěti!

Nikdy se nesnažte svému dítěti vnutit sportovní aktivitu, která baví vás. Výběr nechte čistě na něm! Možná to bude znít jako vcelku banální rada, ale věřte, že opak je pravdou. Velmi často se stává, že rodič svému dítěti vybírá takový sport, který si myslí, že by jej měl bavit, případně takový sport, který zrovna frčí. Pokud však dítě bude dělat sport jen kvůli tomu, že to baví tatínka nebo maminku, časem si k němu vybuduje odpor a nevydrží u něj.

Náš tip: pokud si dítě zvolí například plavání, dohodněte se, že u něj zkusí zůstat například půl roku. Je to z toho důvodu, abyste se vyvarovali střídání aktivit po měsíci nebo častěji. Jednoduše společně zkoušejte najít takovou aktivitu, která bude sedět přesně právě vašemu dítěti.

 

 

 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také