<Zpět nae-shop
Recepty
Sport a fitness
Zdravý životní styl
Rady a tipy
Produkty G21 Vitality
  • Kategorie
  • Výrobci

Výkon nebo otáčky? Víme, nač se zaměřit při nákupu mixérů a jak se vyznat v široké nabídce na dnešním trhu

Josef Kolka je jednou z nejdůležitějších osob značky G21. Jako odborník na mixéry a odšťavňovače, milovník zdravé výživy a dokonalosti a propagátor RAW food ví o produktech G21 vše. Požádali jsme jej proto o odpovědi na nejčastější otázky z vašich mailů a

 

“Chci si koupit mixér na smoothie. Výběr je ale veliký, rozpětí ceny od několika stovek po několik tisícovek, takže nevím, na co se mám zaměřit”, napsal nám Petr z Brna.

JOSEF: Na výkon a otáčky, bez debaty. Víme i ze zkušeností zákazníků, kteří si ve snaze ušetřit koupili mixér na smoothie do tisícovky. Levné mixéry se totiž nedostanou na vysoký výkon, který k bezpečnému a spolehlivému mixování bez zpomalování potřebujete. Běžně mají třeba jen 500 W, což je ještě tak v pohodě na maliny, jahody nebo banán. Tedy za předpokladu, že jste ochotni obrat své tělo o zdraví prospěšné enzymy a vitamíny.

Můžete to vysvětlit? Jaký vliv mají výkon a otáčky smoothie mixéru na enzymy v potravinách?

Rád. Blender s vysokým výkonem a vysokým počtem otáček potřebujete hned z několika důvodů.

Za prvé - dokážou si velice rychle poradit i s nejtvrdšími surovinami. Kokos, ořechy nebo třeba celer rozdrtí jako nic. Díky vysokým otáčkám (nejméně 30 000 ot./min.) pak dojde na narušení struktury obalu enzymů, které vaše tělo potřebuje. Když třeba sníte jablko, využije vaše tělo jen 30 % enzymů v něm obsažených. Když jablko ale použijete do smoothie, připraveném ve výkonném vysokootáčkovém mixéru, využije a spotřebuje vaše tělo až 70 % enzymů. Narušený buněčný obal totiž umožní vašemu organismu jejich lepší zpracování.

30 000 otáček za minutu? Skutečně?

Ano. Naše mixéry G21 Perfect Smoothie, G21 Perfect Smoothie Vitality nebo G21 Smart Smoothie mají dokonce až 35 000 otáček za minutu. Pro srovnání - mixéry ostatních značek ve stejné cenové kategorii mají 20 - 28 tis. otáček.

Zmínil jste víc výhod výkonných mixérů, jaké jsou další?

Druhou obrovskou výhodou výkonných smoothie mixérů je rychlost, díky které nedochází mixováním ke vzniku zbytečného tepla a tím k nežádoucímu zahřívání surovin. Zdravé a tělu prospěšné látky tak dostanete v té nejvhodnější podobě, beze ztrát.

Takže vaše doporučení při výběru zní?

Zaměřte se na výkon nad 1 200 W. Pro příklad: mixéry řady G21 Perfect Smoothie mají 1 500 W, G21 Perfect/Smart Smoothie Vitality mají 1680 W. Mixéry, které najdete v obchodech s cenou kolem tisícovky, mají jen 300 - 500 W a ten rozdíl skutečně poznáte. Kdybyste měli možnost postavit vedle sebe G21 s levným malým mixérem na smoothie a v obou zároveň začali mixovat suroviny na jahodovo-jablečno-kokosové smoothie, bylo by vám okamžitě jasné, že koupí levného smoothie makeru vůbec neušetříte.

Pro spoustu lidí je ale rozdíl několika tisícikorun přeci jen dost důležitý při rozhodování.

Pak se můžeme bavit buď o dalších výhodách výkonnějších mixérů, jako je třeba univerzálnost. Nejste odkázáni jen na smoothie, ale připravíte v nich i kokosové mléko, ledovou tříšť, zmrzlinu nebo ořechové máslo. Na těchto věcech se vám při pokusech se slabšími přístroji buď spálí motor nebo zadřou nože. Pak se o nějaké finanční úspoře určitě bavit nebudeme moct.

To je určitě důležitý argument.

Ano. Pak je tu samozřejmě ještě kvalita. Od použitých materiálů přes perfektní a špičkové nože. Koneckonců ona ta čtyřletá záruka, kterou dáváme našim výkonným pomocníkům G21 asi mluví za všechno.

Ale přeci jen…

Ty vaše tisícovky, že? Pak mám pro všechny zájemce o smoothie, zdravé stravování a RAW food skvělou zprávu. Novinka G21 Baby Smoothie s výkonem 1 200 W, což je pěkně vysoko nad průměrem v dané cenové třídě, koupíte za cenu pod dvě tisícovky.