Zelená káva - hubnoucí zázrak?

Zelená káva - hubnoucí zázrak?

V dnešním článku se dozvíte více o zelené kávě, která je v současnosti jednou z nejvyhledávanějších potravin pro podporu hubnutí a nastartování metabolismu.

Zelená káva

V současné době patří zelená káva mezi jednu z nejvyhledávanějších potravin urychlující spalování tuků. Pravděpodobně znáte klasickou černou kávu, o zelené jste možná dosud neslyšeli. Co to tedy je zelená káva? Jedná se o zrna rostliny kávovníku ve své původní podobě, která se suší na slunci. Po usušení tato zrna prasknou a vypadnou z nich zrnka kávy zelené. Z těchto zrn později, díky procesu zvaném pražení, získáváme všem známou černou kávu. Čím je ale zelená káva pro naše zdraví prospěšná? Vše o zelené kávě a jejích účincích se dozvíte níže.

Prospěšnost pro lidské zdraví

  • Zelená káva funguje jako prevence proti vzniku nádorových onemocnění.
  • Podporuje aktivitu srdce a pomáhá při krevním oběhu.
  • Má silné antioxidační a bakteriální účinky.
  • Funguje jako prevence proti cukrovce a proti vzniku žlučových kamenů.
  • Podporuje správnou funkci imunitního systému.

Zelená káva a hubnutí

Zelená káva obsahuje velmi vzácné látky, mezi které patří zejména kyselina chlorogenová, která se řadí mezi velmi prospěšné antioxidanty. Díky svým úžasným účinkům je tato kyselina schopna napomáhat snižování vstřebávání cukru, což vede k redukci nadbytečného tuku v těle. Díky dlouhodobým studiím se dokázalo, že pravidelným užíváním zelené kávy, může docházet k úbytku 15 – 30 % tukové tkáně. Navíc vědci dokázali, že mezi schopnosti této kyseliny dále patří snižování rizika vzniku cukrovky a také, což ocení zejména ženy, pomáhá v boji s celulitidou. Mezi další obsažené látky patří kyselina kávová, která, stejně jako výše zmíněná kyselina, zabraňuje vstřebávání cukrů. Zelená káva dále obsahuje kofein, o kterém se všeobecně ví, že napomáhá snižovat vstřebávání glukózy do krve, čímž dochází k zabraňování ukládání tuku. Navíc kofein funguje jako stimulant a prostředek pro odvodnění.

  • Zelená káva snižuje chuť k jídlu.
  • Zelená káva zrychluje metabolismus.
  • Zelená káva stabilizuje hladinu cukrů v krvi.

Zelená káva = podvod?

Často se setkáváme s tvrzením, že zelená káva je jeden veliký podvod, přičemž její konzumace nevede téměř k ničemu. Je to ale pravda? Pravda to určitě není, neboť zelená káva má opravdu prokázané účinky, které podporují hubnutí. Musíme ale zdůraznit, že se jedná pouze o součást hubnoucího programu, který musí být doplněn o zdravý pohyb a pestrou vyváženou stravu. Pokud si tedy myslíte, že stačí vypít hrnek zelené kávy, případně užít tabletku s výtažky ze zelené kávy, pak neočekávejte žádné výsledky. Dále musíme vzít také v úvahu naše genetické předpoklady, které hrají velmi důležitou roli.

Má zelená káva nějaké nevýhody?

Zelená káva je sice, oproti černé kávě, podstatně zdravější, ovšem má i své nedostatky. Zajímavá se stane pouze pro osoby, které ji plánují využít jako prostředek pro detoxikaci nebo hubnutí, pro milovníky kávy ovšem příliš zajímavá nebude. Ale proč? Z jednoho prostého důvodu, neboť zelená káva postrádá chuť a aroma, které je pro černou kávu typické. Chcete-li si dopřát klasický gurmánský zážitek, zelená káva vám jej bohužel neposkytne.

Kde se dá zelená káva sehnat?

Zelenou kávu zakoupíte ve všech zdravých výživách, a to buď v podobě zrn, nebo již namleté kávy. Pokud si koupíte kávu v zrnkové podobě, pak je nutné před jejím zpracováním kávu namočit, poté rozmačkat a rozdrtit, neboť si s ní obvykle klasický mlýnek neporadí.

Pár slov na závěr

Žádný přípravek není všemocný! Pokud chcete zhubnout, uvědomte si, že nejdůležitější je změna životního stylu. Pouhá konzumace zelené kávy nebo jiného hubnoucího zázraku nestačí, pouze s hubnutím dokáže pomoci. To nejdůležitější je na vás, začněte se pravidelně hýbat a změňte své stravovací návyky, neboť bez toho se nadváhy nikdy nezbavíte. 

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
75%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také