Objevte kouzlo lahůdkového sušeného droždí

Objevte kouzlo lahůdkového sušeného droždí

Pamatujete na dobu, kdy jste nenáviděli drožďovou polévku a všechno, co se kolem droždí jen mihlo? A už jste slyšeli o lahůdkovém sušeném droždí? To s klasickým droždím nemá příliš společného. Navíc je plné vitamínů, minerálů a vašim pokrmům dodá dokonalou chuť. Pojďme se na tento malý zázrak podívat společně.

Co je lahůdkové sušené droždí?

Jak už jsme psali výše, lahůdkové droždí nemá s klasickým droždím nic společného. Jedná se totiž o inaktivní kvasnice, které nezpůsobují v těle nadýmání a jiné zažívací problémy. Lahůdkové droždí naopak obsahuje celou řadu vitamínů, zejména pak vitamíny skupiny B, ale také stopové prvky, minerální látky, nukleotidy, aminokyseliny a vysoký podíl bílkovin. Sušené droždí je navíc skvělým pomocníkem při onemocnění nervové soustavy a žaludku. Lámou se vám nehty a vypadávají vlasy? I s tím si sušené droždí dokáže poradit. Lahůdkové droždí je perfektním dochucovadlem téměř všech pokrmů. Přidat ho můžete do pomazánek, polévek, omáček nebo třeba do salátů. Ale k tomu se dostaneme později.

Chrom? Tím je lahůdkové droždí přímo nabité.

Lahůdkové sušené droždí je velmi významným zdrojem chromu. Ten má v těle důležité funkce a z potravy jej přijímáme pouhé minimum. Chrom napomáhá se vstřebáváním tuků a sacharidů, zlepšuje látkovou výměnu tuků, snižuje cholesterol a v neposlední řadě slouží jako prevence diabetu.

Kde lahůdkové droždí pořídím?

Pokud se vydáte na lov této suroviny, navštivte nejbližší obchod se zdravou výživou. Umístěné bývá u různých zdravých dochucovadel a koření. O rodinný rozpočet se ale bát nemusíte, lahůdkové droždí pořídíte za pár korun.

Tipy, kde sušené droždí použít

Omáčky. Lahůdkové droždí můžete použít do jakékoliv omáčky, které chcete dodat lehce nasládlou až oříškovou chuť.

Pomazánky. A to nejen do drožďové. Lahůdkové sušené droždí můžete přidat do jakékoliv pomazánky.

Karbanátky a zeleninové placky. Bramboráky, cuketové placky, květákové placky,… Lahůdkové droždí nejen zvýrazní jejich chuť, ale také pomůže se zahuštěním.

Polévky. Lahůdkové droždí dodá neodolatelnou chuť dýňové, květákové, čočkové, hrachové, ale i zeleninové polévce.

Saláty. Droždí se skvěle hodí na dochucení dresinků do zeleninových salátů. Dodá nejen příjemnou chuť, ale také důležité vitamíny.

Lahůdkové sušené droždí je zkrátka dokonalým pomocníkem, který dodá pokrmům dokonalou chuť a vitamíny. Bacha ale na jeho časté používání! Pokud byste to s ním přeháněli, mohlo by se vám, díky specifické chuti, brzy přejíst.

Podívejte se s námi na recepty, do kterých jsme přidali lahůdkové sušené droždí.

Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
100%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také