Trápí vás viscerální tuk? Poradíme vám, jak se ho zbavit!

Trápí vás viscerální tuk? Poradíme vám, jak se ho zbavit!

Když se řekne tuk, většina z nás si představí faldy na břiše, silná stehna a široké boky. Věděli jste ale, že existuje i jiný druh tuku, a to tuk viscerální? Ten sice není na těle vidět, ale představuje pro naše zdraví mnohem větší riziko. Jak se ho zbavit? To vám poradíme v dnešním článku.

Co je viscerální tuk?

Někdo mu přezdívá „skrytý zabiják“, někdo zase „strašák uvnitř těla“. Řeč je o tak zvaném viscerálním tuku, který, jak už jsme psali výše, se nachází uvnitř našeho těla. Viscerální tuk je do jisté míry prospěšný, neboť chrání orgány uvnitř těla. Ale! Prospěšný je pouze do té chvíle, než se ho v těle vytvoří nadbytek. Viscerální tuk je poněkud záludný, neboť na první pohled není patrné, kolik se ho v těle nachází. Varovným signálem může být tak zvané pivní bříško u mužů a větší obvod pasu u žen.

Jaké nebezpečí viscerální tuk přináší?

Tak na tuto otázka je odpověď velmi jednoduchá. Viscerální tuk je totiž úzce spojen se srdečními problémy, cukrovkou, rakovinou, sexuální dysfunkcí, depresemi a také hormonálními změnami. Je tedy opravdu důležité jeho množství v těle snížit na minimum!

Jak snížit množství viscerálního tuku?

To, že není snadné určit, kolik se v našem těle nachází viscerálního tuku, jsme si už řekli. Platí však jednoduché pravidlo, pokud máte viditelný tuk v oblasti břicha, pak se bude tuk pravděpodobně nacházet i uvnitř. Existuje několik jednoduchých pravidel, které vám pomohou nejen snížit nitrobřišní tuk, ale také zlepšit celkový zdravotní stav.

  • Omezte jednoduché cukry. Ze svého jídelníčku vyřaďte všechny sladkosti, slazené nápoje, bílé pečivo, alkohol a další potraviny s nadměrným obsahem jednoduchých cukrů. Pokud budete mít chuť na sladké, sáhněte raději po ovoci. To sice obsahuje cukr, ale ve srovnání s průmyslově zpracovanými potravinami, naprosté minimum.
  • Konzumujte potraviny bohaté na bílkoviny. Právě bílkoviny totiž účinně bojují se snižováním nitrobřišního tuku. Do jídelníčku zařaďte vajíčka, ryby, drůbež a mléčné výrobky.
  • I vláknina je důležitá. Rozpustná vláknina je, stejně jako bílkoviny, účinným prostředkem v boji s viscerálním tukem. Do jídelníčku zařaďte čerstvé ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a luštěniny. Pokud máte s těmito potravinami problém, poohlédněte se po doplňcích stravy, kterých se na trhu nachází nespočet.
  • Pohyb. To, že je pohyb důležitý pro naše zdraví určitě víte. Pohyb je ale také důležitý pro boj s viscerálním tukem. A to zejména aerobní cvičení, jako je chůze nebo plavání. Pravidelný pohyb přináší i další zdravotní výhody, a to nejen snižování tělesné hmotnosti.
  • Spánek. Odpočinek tvoří velmi důležitou součást zdravého životního stylu. Spánek nejen regeneruje tělo, ale také pomáhá se zrychlením metabolismu. Abyste se rychleji zbavili viscerálního tuku, dopřávejte si alespoň 7 hodin spánku denně.
Dejte tip přátelům
Vložte vlastní
recept nebo článek
a vyhrajte skvělou sušičku potravin.
Z každých vašich 10 publikovaných příspěvků vylosujeme jeden, jehož autorovi pošleme sušičku G21 Paradiso Cube. Budete to vy?
Autor
Jak se vám článek líbil?
75%
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také