Sušení jídla

Sušení jídla

Nejčastěji do sušiček ovoce vkládáme, překvapivě, ovoce:-) Sušíme v nich houby, nějakou zeleninu… Ale víte, že vám sušičky nabízí spoustu dalších možností jejich využití? Jsou skvělým pomocníkem do domácnosti. Podívejte se co umí a čím vás mohou třeba překvapit.

Sušení bylinek

Bylinky

Léto je obdobím hojnosti, dny jsou dlouhé, rostlinky rostou. Pro čerstvé bylinky stačí sáhnout do zahrady či na balkon. Roční období se ale změní, přijde zima a čerstvé bylinky už  nebudou samozřejmostí. Máme štěstí, že si bylinky můžeme pro tohle období uschovat s pomocí sušičky potravin.

Ideální teplota je nižší, aby se zachovala chuť bylinek. Doba sušení se liší v závislosti podle typu a výkonu sušičky a taky podle velikosti a tloušťky bylinek. Aby si zachovaly vitamíny a minerály, nesmí se „přesušit“. Dobře vysušené bylinky se drolí, chrastí a stonky se lámou.

Výhody

  • kratší doba schnutí a úspora místa než při volném sušení zavěšením

  • zachová se aroma, chuť a léčivé vlastnosti bylin

  • ideální způsob uskladnění na zimu

TIP: Jak vybrat sušičku potravin si přečtete v našem článku. 

Sušička ovoce G21

Sušená rajčata

Sušené rajčata

Hledáte způsob jak zpracovat úrodu rajčat na pozdější využití? Usušte je! Využijete je pak při přípravě salátů, těstovin, pizzy… Před nebo po usušení je můžete ochutit solí a bylinkami a naložit do oleje. 

U každé sušičky naleznete návod, jak sušit jednotlivé suroviny. Sušení zeleniny bude trvat samozřejmě delší dobu, než u bylinek. Výhody ale zůstávají a tak si i v zimě můžete pochutnat na zelenine ze svojí zahrádky. Akorát v trochu jiné podobě.

Jogurt ze sušičky   

Že nene?! Ale ano! Možná se ptáte, proč jogurt ze sušičky, když na to je „jogurtovač“. A my se ptáme – proč produkt pouze k jednomu účelu, zatímco sušičku využijete na mnoha způsobů? 

Jogurt ze sušičky potravin

Navíc, na výrobu domáceho jogurtu potřebujete jen 2 suroviny.

  • Kvalitní bílý jogurt s živou kulturou

  • Plnotučné mléko

Výroba je tak jednoduchá, že ji zvládnou i děti. Určitě stojí za vyzkoušení a postup naleznete v našem receptu – Domácí jogurt ze sušičky potravin

Jerky

Sušené maso není levná sranda. Proto je fajn, že i tuto pochoutku si připravíte doma v sušičce. Sušit lze různé druhy masa, které obsahují co možno nejméně tuku. 

Jerky – sušené maso

Houby

Udělat si zásobu sušených hub určitě není na škodu, hlavně když víme, kolik stojí v obchodech. Základ úspěchu je vybrat, resp. najít, vhodné houby na sušení hub a vlastnit sušičku potravin. Samozřejmě, houby usušíte i bez ní, ale bude to trvat delší dobu a potřebujete na to i víc místa. Dobře usušené houby vám pak vydrží při správném skladování i několik let. A tak budete mít po ruce zásobu vždy, když si budete chtít připravit nějaké jídlo s houbami. Třeba takový Bulgur se sušenými houbami

Sušené houby

Sušení domácích těstovin, pizza či knedlíky? Ani to není problém! 

Že sušení není věda, jsme vám už psali v našem článku. Pořiďte si sušičku potravin a přesvědčte se sami, že ji využijete víc než jednou v roce a bude vám skvělým pomocníkem v domácnosti. Navíc, oproti jiným domácím spotřebičům si vyberete tichou sušičku, která vás nechá vyspat. 

Paradiso cube G21

Vybírat můžete nejen z různých designů a velikostí, ale taky dle výkonu a spotřeby energie. Nevíte si rady? Obraťte se na nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

Dejte tip přátelům
Autor receptu
Líbil se vám recept?
Nelíbí se mi

Komentáře

Přečtěte si také